پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

آکاسیف یا بلوک سفالی؟

آکاسیف یا بلوک سفالی؟

چکیده محتوا

آکاسیف یا بلوک سفالی؟

آکاسیف یا بلوک سفالی؟ کدام یک بهتر است! در صنعت ساختمان سازی آکاسیف نقش بسیار مهمی برعهده خود دارد‌. این صنعت با پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی های گوناگون تجربه کرده، به موفقیت های بزرگی رسیده است. استفاده از علوم مختلف مزیت های بسیاری داشته است‌. به گونه ای که انبوه سازان از مصالح مدرن و پیشرفته در ساخت ساختمان ها استفاده می کنند.

آکاسیف یا بلوک یونولیتی به عنوان مصالحی پُرکاربرد و مدرن در طول سالیان اخیر در صنعت ساختمان سازی بوده است. این محصول نقاط قوت و ضعف زیادی دارد. ما در ادامه به بررسی تفاوت میان آکاسیف با بلوک سفالی می پردازیم، که دو رقیب اساسی برای همدیگر هستند.

چرا از مصالح ساختمانی استاندارد استفاده می شود؟

بسیاری از کارشناسان می گویند، استفاده از بلوک یونولیتی وزن نهایی ساختمان را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. این موضوع خود می تواند، به نوعی پاسخِ سؤالِ آکاسیف یا بلوک سفالی؟ را بدهد. چرا که به هنگام استفاده از بلوک یونولیتی ایمنی شهر به طرز چَشمگیری افزایش پیدا می کند.

از سویی دیگر فوم ها به روند ساخت و ساز ساختمان سرعت بیشتری می دهد. ما به شما توصیه می کنیم، به هیچ عنوان از مصالح ساختمانی غیر استاندارد استفاده نکنید! چرا که در طولانی مدّت تهدیدی خطرناک برای جان ساکنین ساختمان خواهد بود.

مهم ترین مزایا و معایب استفاده از بلوک یونولیتی چیست؟

در بررسی آکاسیف یا بلوک سفالی؟ باید بگوییم، که میان این دو تفاوت های بسیاری وجود دارد. فوم ها از آن دسته محصولاتِ ساختمانی مدرن و پیشرفته ای محسوب می شود، که توسطِ بسیاری از ساختمان سازان و مهندسان مورد توجه قرار گرفته است. فوم سقفی قیمت بسیار مناسبی دارد. به همین خاطر در ساخت بسیاری از ساختمان های اداری، مسکونی، و… مورد توجه قرار می گیرد.

ما در ادامه بیشتر به بررسی مزایا و معایب فوم سقفی همچنین بلوک سفالی می پردازیم. قطعاً این گونه شما بسیار راحت تر و با اطمینان خاطر بیشتر برای خرید اقدام می کنید؛

مهم ترین مزایا و معایب استفاده از بلوک یونولیتی چیست؟

 1. مزایای بلوک یونولیتی

 • فوم سقفی در مقابل رطوبت، حرارت، سرما و گرما همانند یک عایق است. این مسئله خود، توسطِ مهندسان و معماران بسیاری مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری از کارشناسان ساختمانی، بلوک یونولیتی را یک عایق بسیار عالی می شناسند. البته این موضوع برروی قیمت آکاسیف اثر می گذارد. اکنون شما کمی راحت تر میانِ آکاسیف یا بلوک سفالی؟ یکی را انتخاب خواهید کرد. البته کمی صبر کرده و در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: قیمت یونولیت سقفی

 • فوم سقفی با توجه به ساختاری که دارند، بسیار سبک وزن هستند. بنابراین با وجود چنین ویژگی سرعت ساخت ساختمان افزایش پیدا می کند. از سویی هم مقدار ایمنی کارگران در طولِ کار افزایش می یابد.

 

 • نکته جالب توجه این که، بلوک یونولیتی در مقابل سَر و صداها هم به عنوان یک عایق صوتی بسیار خوب عمل می کند. بنابراین اگر که شما در حال ساخت یک مجتمع عظیم الجثه یا برج هایی بلند بالا هستید، با فوم سقفی به کاهش صداها کمک خواهید کرد. در انتخاب بین آکاسیف یا بلوک سفالی؟ بگوییم، که بلوک سفالی به راحتی دما، صدا یا… را از خود عبور می دهد. پس این یکی از مهم ترین معایب بلوک سفالی خواهد بود.

 

 • در مقایسه قیمت این دو محصول با یکدیگر، بلوک یونولیتی قیمت بسیار مناسب تری دارد. به همین خاطر بسیاری از خریداران به سمتِ خرید فوم سقفی یا همان آکاسیف می روند. در واقع میان آکاسیف یا بلوک سفالی؟ بسیاری از مهندسان به دلیل قیمت مناسب آکاسیف ها، آن را در اولویت اوّل خود قرار می دهند.

 

 • بلوک یونولیتی ویژگی های منحصر به فردی را در دِل خود جای داده است. مثلاً؛ قابل بازیافت، قیمت مناسب، ضایعاتی کمتر و… تنها برخی از این ویژگی هاست. این محصول با قدرت و مدّت زمانی طولانیست در درون بازار حضوری پُررنگ دارد.

تمامی این موارد به شما نشان می دهد، که آکاسیف یا بلوک سفالی؟ کدامیک بهتر است! ما در ادامه معایب بلوک یونولیتی را هم بررسی می کنیم. پس در ادامه متن می خوانیم، که…

 

 1. معایب بلوک یونولیتی

فوم سقفی هم چون بسیاری از مصالح ساختمانی دیگر، دارای نقاط ضعفی است. چنانچه که شما در طول استفاده به نقاط ضعف این محصول توجه نکنید، مشکلاتی به وجود خواهد آمد. برخی از این مشکلات عبارت است، از؛

 • آکاسیف از فرآورده های نفتی تولید می شود. به همین خاطر در مقابل حرارت و آتش سوزی مقاومت زیادی از خود نشان نمی دهد. پس اگر که فوم سقفی دچار آتش سوزی شود، مشکلات بسیاری به وجود می آید.

 

 • این محصول در مقابل حلال آلی بسیار ضعیف عمل می کند. پس مواد شیمیایی همانند؛ دی کلرومتان، کلروفورم، و… می تواند، آسیب های زیادی به فوم سقفی وارد کند.

 

 • در مراحل تولید بلوک یونولیتی چنانچه که از ماده کلروفلوروکربن استفاده شده باشد، به لایه اوزون آسیب وارد می شود.

این ها معایب بلوک یونولیتی می باشد، که در انتخاب آکاسیف یا بلوک سفالی؟ قطعاً به شما کمک خواهد کرد.

 

معایب بلوک یونولیتی

 

مهم ترین مزایا و معایب استفاده از بلوک سفالی چیست؟

ما در این قسمت به مزایا و معایب بلوک سفالی هم می پردازیم. این گونه شما با اطمینان خاطر بیشتری برای پروژه خود یکی از این دو مورد را انتخاب خواهید کرد؛

 1. مزایای بلوک سفالی

 • از آنجا که بلوک سفالی ساختار شیمیایی پیچیده و سختی را ندارد، در برابر آتش سوزی و سوختن مقدار مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. پس با استفاده از بلوک سفالی میزان امنیت شما در مقابل آتش سوزی افزایش پیدا می کند.

 بیشتر بخوانید: قیمت یونولیت کرومیت

 • همچنین در مقایسه آکاسیف یا بلوک سفالی؟ بلوک های سفالی مقاومت بیشتری در برابر ضربه از خود نشان می دهند. از سویی اتصال آن ها با سازه آپارتمان این مقاومت و ایمنی را افزایش می دهد.

اکنون نوبت بیان معایب بلوک سفالی رسیده است. پس از بررسی معایب بلوک های سفالی قطعاً شما خودتان بهتر از ما به یک نتیجه کلّی دست پیدا می کنید.

 1. معایب بلوک سفالی

 • موادی که بلوک سفالی از آن تولید می شود، خاک رُس است. به همین دلیل بلوک سفالی در طولانی مدّت ترک هایی بَر می دارد. این موضوع خود، به عنوان یکی از معایب بسیار مهم در صنعت ساختمان سازی است.

 

 • در مقایسه آکاسیف یا بلوک سفالی؟ وزن بلوک های سفالی بسیار بیشتر از فوم سقفی است. بنابراین به هنگام استفاده از این مصالح وزن پایانی ساختمان افزایش پیدا می کند و این موضوع ایمنی ساکنان ساختمان را کاهش می دهد.

 

 • به هنگام استفاده از بلوک سفالی باید از سایر مصالح ساختمانی همانند؛ گچ استفاده شود. این گونه بلوک ها به طرز صحیحی در جای خود قرار می گیرند. البته در این هنگام هزینه های نهایی مربوط به ساختمان سازی افزایش پیدا می کند.

معایب بلوک سفالی

سخن آخر

اکنون شما با مزایا و معایب آکاسیف یا بلوک سفالی؟ به خوبی آشنا شده اید. هردو این مصالح دارای نقاط ضعف و قوتی هستند. شما باید با بررسی هریک از این موارد، جهتِ خرید مصالح ساختمانی اقدام کنید. از سویی لازم است، در زمان خرید از شرکت انتخابی خود اطمینان خاطر کسب کنید. چرا که باید محصولات دارای استانداردهای مربوطه باشد.

بنابراین این شما هستید، که باید با توجه به مزایا و معایب این دو محصول یکی از بهترین ها را انتخاب کنید. اکنون شما بلوک یونولیتی را انتخاب می کنید، یا بلوک سفالی را؟ نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods