پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟

آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟

چکیده محتوا

آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟

یونولیت از دیرباز جزو مصالح و مواد پر کاربرد بشر و در صنایع مختلف بوده است . برخی از منابع اذعان بر نسوز بودن این محصول هستند . سوالی که ، ممکن است با آن روبرو شویم این است آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟

از آنجا که ، موارد کاربرد یونولیت بسیار گسترده و فراگیر است ، نیاز است تا ، با این محصول بیشتر آشنا شویم . همچنین ، از تمامی زوایا و ابعاد ، مزایا و معایب آن اطلاع کافی داشته باشید . تا ، انتهای این مطلب همراه ما باشید تا ، به بررسی ابعاد این موضوع بپردازیم .

بیشتر بخوانید: خرید یونولیت کرومیت

یونولیت نسوز چیست ؟

در ابتدای مطلب آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟ به معرفی این نوع یونولیت خواهیم پرداخت . یونولیت نسوز همانند سایر یونولیت ها از ماده ای به نام پلی استایرن انبساطی تولید می شود . روند تولید این نوع یونولیت با سایر یونولیت ها ، بجز در مراحل آخر تقریبا یکسان است .

از آنجا که ، یونولیت در صنایع مختلفی کاربردهای فراوانی دارد ، طی سالیان گذشته محققان تلاش زیادی برای تقویت نسوز بودن این محصول نموده اند . اخیرا نوعی یونولیت کند سوز و یا دیرسوز با قابلیت مقاومت در برابر آتش سوزی تولید شده است . مقاومت این یونولیت در برابر آتش سوزی حدود ٢٠ دقیقه می باشد .

موارد کاربرد یونولیت ها چه می باشد ؟

در ادامه مبحث آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟ به بررسی موارد کاربرد یونولیت می پردازیم . قطعا بر کسب پوشیده نیست که ، موارد کاربرد یونولیت بی اندازه و بی شمار هستند . صنایع زیادی روزانه درخواست استفاده از این محصول را ، دارند . موارد کاربرد یونولیت شامل موارد زیر است ؛

  • عایق بندی : عایق بندی صوتی ، حرارتی و رطوبتی یونولیت ، این محصول را ، به نوعی محافظ انرژی می نماید و از هدر رفت آن پیشگیری به عمل می آورد .
  • سبک سازی سازه : سبک بودن یونولیت باعث سبک سازی سازه و مقاومت آن در برابر ضربه می شود .
  • صنعت بسته بندی : ویژگی مقاومت در برابر ضربه یونولیت ، دلیل استفاده آن در صنعت بسته بندی به جهت محافظت از وسایل شکننده است .
  • استفاده در راه و جاده سازی : از یونولیت ها در صنعت راه و جاده سازی نیز استفاده می شود .
  • کاربرد در ساخت ماکت : یونولیت ها دارای قابلیت شکل پذیری راحت و آسان هستند . به همین دلیل می توان از آن ها برای ساخت ماکت کمک گرفت .
  • استفاده در سردخانه ها : یونولیت ها با داشتن ویژگی عایق دما و رطوبت ، گزینه بسیار ایده آلی برای استفاده در سردخانه ها می باشند .

موارد کاربرد یونولیت ها بسیار گسترده و بی شمار هستند . یونولیت ها با دارا بودن ویژگی های بسیار خاص ، بخش اعظمی از مصارف گوناگون را ، به خود اختصاص داده است . در بخش بعدی از این مبحث ، آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟ به بررسی کاربردهای یونولیت نسوز می پردازیم .

موارد کاربرد یونولیت ها چه می باشد ؟

کاربردهای یونولیت کند سوز چیست ؟  

در رابطه با مبحث آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟ به بررسی کاربردهای این نوع یونولیت می پردازیم . یونولیت کند سوز علاوه بر ، دارا بودن کلیه مزایا و کاربردهای یونولیت های معمولی ، از کاربردهای مخصوص به خود نیز برخوردار است .

یونولیت کند سوز علاوه بر ، کاربرد در ساخت ماکت برای مصارف دیگری همچون ، سردخانه ها و حتی یخچال های صنعتی نیز ، به کار گرفته می شود . مزیت این نوع یونولیت ها به ویژه ، در صنعت ساخت و ساز قابل لمس می باشد .

نکات مهم در مقایسه یونولیت های کند سوز و غیره

این بخش در مبحث آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟ به بیان برخی نکات مهم در رابطه با انواع یونولیت ها خواهیم پرداخت . اولین تفاوت بین این دو نوع یونولیت در مواد اولیه آن هاست . مواد اولیه یونولیت های کند سوز از مقاومت بیشتری در برابر تغییرات دما و آتش سوزی برخوردار است .

اگر در مواجه با آتش سوزی ، یونولیت کند سوز از منبع آتش جدا گردد ، آتش سوزی نیز خاموش می شود . در حالی که ، این امر در مورد سایر یونولیت های عادی به این شکل نمی باشد .

کلام پایانی

در این مبحث به پاسخی به این سوال آیا یونولیت نسوز یا کند سوز آتش می گیرد ؟ دست یافتیم . نکته قابل توجه در هنگام خرید انواع یونولیت دقت به استاندارد های ساخت این محصول است . جهت تجربه خریدی هوشمندانه و مطمئن ، می توانید به مجموعه آفر فوم مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید: انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods