پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

انواع عایق رطوبتی دیوار و ویژگی های آن

انواع عایق رطوبتی دیوار و ویژگی های آن

چکیده محتوا

انواع عایق رطوبتی دیوار و ویژگی های آن

همه ی ما می‌دانیم ، که دیوارها یکی از اجزای اساسی در ساختمان هستند . رطوبت و آب عواملی هستند که باعث آسیب به دیوار و فرسوده شدن آن می‌شوند و خسارت های زیادی را به دیوارها و اجزای ساختمان وارد می‌کنند . یکی از عوامل مهم برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان ، عایق رطوبتی دیوار است ‌. در این مقاله انواع عایق رطوبتی دیوار و نکاتی که باید درمورد آن بدانید را به شما خواهیم گفت .

بیشتر بخوانید: خرید یونولیت کرومیت

اهمیت اساسی عایق رطوبتی دیوار

عایق رطوبتی دارای اهمیت بسیار زیادی است . وقتی دیوار فاقد عایق رطوبتی باشد ، سبب ورود آب به دیوار، پوسیده شدن و حتی ریزش دیوار می‌شود . از جمله فواید انواع عایق رطوبتی دیوار عبارت اند از: آب گریز بودن ، چسبندگی زیاد ، جلوگیری از تجمع باکتری ها ، وزن سبک و افزایش طول عمر دیوار .

انواع عایق رطوبتی دیوار

عایق رطوبتی دیوار برای دیوارها بسیار ضروری است . عایق های رطوبتی دیوار انواع مختلفی دارند . برخی از انواع عایق رطوبتی دیوار عبارت اند از :

 • عایق نانو
 • عایق سیمانی
 • عایق ایزوگام
 • عایق ایزوفیکس

هر کدام از این عایق ها از مزایا و معایبی برخوردار هستند و برخی از این عایق ها با توجه به هزینه بالایی که دارند ، استفاده از آن ها توصیه نمی‌شود . ما در این مقاله چند نمونه از عایق های رطوبتی دیوار، که در آن ها  یونولیت به کار رفته است ، به صرفه هستند و قیمت مناسبی دارند را به شما معرفی می‌کنیم .

در ادامه مطلب ، شما را با تعریف یونولیت آشنا می‌کنیم و بعد برخی از انواع مانع های رطوبتی دیوار دارای یونولیت را برای شما شرح می‌دهیم .

انواع عایق رطوبتی دیوار

 یونولیت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

یونولیت  ماده ای ، متخلخل ، خنثی ، سبک و سفید است که استفاده های زیادی دارد و در قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد . همچنین ؛ یونولیت عایق خوبی در برابر رطوبت ، حرارت و صدا است . یونولیت یکی از انواع محصولات فوم است . ( فوم ماده ای است که در بسیاری از محصولات  به کار می‌رود و در ساختمان در قسمت های مختلف به عنوان عایق عمل می‌کند . )

ویژگی های مهم  یونولیت ها عبارت اند از :

 • قیمت بسیار مناسبی دارند .
 • یونولیت ها بسیار سبک هستند و به راحتی می‌توان آن ها را در حمل و نقل استفاده کرد .
 • عایق رطوبتی و حرارتی خوبی هستند .
 • از طول عمر بالایی برخوردار هستند .
 • نصب آن ها راحت است .

انواع عایق رطوبتی دیوار با یونولیت

حال که با یونولیت و ویژگی های آن آشنا شدید ، شما می‌‌توانید از این عایق ها در دیوارهای خود استفاده کنید . در ادامه مطلب چند نمونه از عایق های رطوبتی دیوار دارای یونولیت  را بررسی می‌کنیم . انواع عایق رطوبتی دیوار که در آن یونولیت استفاده شده به شرح زیر است ؛

 • عایق پلیمری

عایق پلیمری یکی از انواع عایق های دیوار است که در آن از یونولیت استفاده شده است . این عایق در برابر رطوبت و آب بسیار خوب عمل می‌کند . همچنین عایق پلیمری اصلا انعطاف پذیر نیست و این عایق در برابر حرارت مقاومت زیادی ندارد .

 • دیوار پیش ساخته یونولیتی

دیوار پیش ساخته یونولیتی از انواع عایق رطوبتی دیوار است  که از طریق مصالح گوناگون ساخته می‌شود و یکی از ماده اصلی این دیوار یونولیت  می‌باشد . این دیوار برتری های زیادی نسبت به مصالح سنتی دارد و عایق بسیار خوبی در برابر آب و رطوبت است .

این دیوار عایق صوت و حرارت هم می‌باشد . دیوار پیش ساخته  در برابر ورود موریانه ها بسیار مقاوم است و از تجمع قارچ ها و باکتری ها که از بخاطر رطوبت به وجود می‌آیند جلوگیری میکند .

 • عایق دیوارهای آجری

یونولیت در دیوارهای مختلفی به کار می‌رود و در دیوارهای آجری هم  که زیاد نسبت به رطوبت عایق نیستند ، می‌توان از این عایق های یونولیتی استفاده کرد . امروزه معمولا در ساختمان سازی از آجر برای دیوارها استفاده نمی‌کنند . اما ؛ اگر دیوارهای شما از آجر ساخته شده باشند به راحتی می‌توان با استفاده از ورقه های یونولیتی  که عایق خوبی در برابر رطوبت هستند دیوارها را عایق کرد .

جمع بندی

امروزه همه از ضرورت عایق رطوبتی مطلع هستند . ما سعی کردیم شما را با انواع عایق رطوبتی دیوار آشنا کنیم . شما عزیزان می‌توانید از سایت آفر فوم که تولید و عرضه انواع فوم های یونولیتی که بهترین عایق های رطوبتی دیوار هستند دیدن کنید .

بیشتر بخوانید: شاتکریت تری دی پانل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods