پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها

انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها

چکیده محتوا

انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها

در این مبحث در نظر داریم انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها را ، بررسی نماییم . به این ترتیب ، خریداران با دید باز و اطلاعات بیشتری به خرید یونولیت مورد نظر خود بپردازند . تا ، انتهای مطلب همراه ما باشید .

یونولیت ها از پر کاربردترین محصولات پتروشیمی به شمار رفته و بخش اعظمی از مواد اولیه در صنایع مختلف را ، به خود اختصاص داده است . یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری یکسان نبوده و به چند مدل مختلف تقسیم می شود . دو نوع قابل اشتعال و کند سوز در بازار یافت می شوند .

بیشتر بخوانید: یونولیت کرومیت چیست؟

انواع و کاربرد یونولیت های بسوز و کند سوز

در ابتدای مبحث انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها ، به معرفی انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری خواهیم پرداخت . یونولیت ها از این نظر ، به دو مدل بسوز و کند سوز قابل دسته بندی هستند . هر دو مدل دارای درصد مقاومت در برابر حرارت می باشند .

این دو نوع یونولیت در برابر حرارت و آتش سوزی مقاومت های مختلفی از خود نشان می دهند . یونولیت های بسوز یا در واقع یونولیت های معمولی در مقابله با آتش از مقاومت کمی برخوردار هستند . این در حالی می باشد که ، مواد اولیه یونولیت های کند سوز از مقاومت بالاتری نسبت به حرارت برخوردار هستند .

ویژگی دیگر یونولیت های کند سوز در روبرو شدن با منبع آتش سوزی ، در صورت جدا شدن از آن به سرعت خاموش می شوند و آتش سوزی گسترش نخواهد یافت . در بخش بعدی از انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها به مقایسه سایر شرایط این دو نوع یونولیت می پردازیم .

اشتعال پذیری یونولیت های کند سوز و معمولی

یکی از وجوه مقایسه انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها میزان مقاومت آن ها در برابر شعله های آتش و حرارت است . دقت نمائید هنگام خرید یونولیت علاوه بر ، توجه به چگالی ، دانسیته و سایر موارد به میزان اشتعال پذیری آن نیز دقت کنید .

یونولیت های کند سوز برای استفاده در مصارف ساختمانی از امنیت بیشتری برخوردار بوده و در مواجه با آتش سوزی خطرات بسیار کم تری ایجاد می نمایند . اکثر شرکت های تولید کننده یونولیت موظف به ارائه اطلاعات کند سوز و معمولی بودن یونولیت های تولیدی خود می باشند .

از دیگر تفاوت های یونولیت های معمولی و کند سوز می توان به مقاومت آن ها در برابر حرارت اشاره نمود . در بخش بعدی از این مقاله به بررسی این فاکتور خواهیم پرداخت .

مقاومت در برابر انتقال حرارت و گرما

در ادامه مبحث انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها ، به بررسی میزان انتقال حرارت هر دو نوع یونولیت خواهیم پرداخت . در ساخت و ساز ساختمانی و به ویژه در سقف ساختمان ها ، از یونولیت کند سوز استفاده می نمایند و این امر دلیل مختص به خود را ، دارد .

دلیل این امر نیز ، در مقاومت این نوع یونولیت در برابر انتقال حرارت و دما می باشد . این مزیت به حفظ دمای درون ساختمان و در نتیجه جلوگیری از هدر رفت انرژی منجر می شود . کلیه این دلایل باعث انتخاب یونولیت کند سوز به عنوان یونولیت سقفی می باشند .

مقاومت در برابر انتقال حرارت و گرما

ویژگی یونولیت های کند سوز یا نسوز

یونولیت های کند سوز دارای ویژگی های به خصوصی هستند و همین ویژگی ها آن ها را ، از سایر انواع یونولیت ها متمایز می سازند . مواد اولیه یونولیت های نسوز ، برخلاف یونولیت های عادی از مواد اولیه با کیفیت تولید می شود و از مواد بازیافتی استفاده نمی گردد .

دریافت تاییدیه از سوی سازمان استاندارد برای یونولیت کند سوز اجباری بوده و به همین دلیل این نوع یونولیت بر اساس اصول استاندارد و به طور سخت گیرانه تری تولید می شود . توانایی مقاومت یونولیت های کند سوز در برابر حرارت و گرما بیشتر از نوع معمولی آن است .

کلام پایانی

انواع یونولیت ها از نظر اشتعال پذیری و تفاوت آن ها به دو گروه کندسوز و معمولی دسته بندی می شوند . تفاوت ها و ویژگی های یونولیت های کند سوز آن ها را ، نسبت به سایر یونولیت ها متمایز می کند . جهت خرید انواع یونولیت های کند سوز و معمولی استاندارد می توانید به مجموعه معتبر آفر فوم مراجعه کنید .

 بیشتر بخوانید: فوم عایق پلی استایرن چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods