پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

بازیافت یونولیت

بازیافت یونولیت

چکیده محتوا

بازیافت یونولیت

بازیافت یونولیت یک فرآیند مناسب در جهت حفظ محیط زیست می باشد.کلیه محصولات یونولیتی قابل بازیافت می باشند و می توان از آنها برای تولید انواع یونولیت استفاده کرد.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع یونولیت با کارشناسان فروش آفرفوم در ارتباط باشید

آیا یونولیت ها قابل بازیافت می باشد؟

همه یونولیت ها را می توان بازیافت نمود و آنها را دوباره به چرخه تولید برگرداند.یونولیت ها از مشتقات مواد نفتی می باشند و بیش از چند هزار سال زمان نیاز دارند تا تجزیه شوند.اکنون با پیشرفت تکنولوژی می توان آن ها را بازیافت نمود و در صنایع مختلف از آنها استفاده کرد.همانطور که می دانید یونولیت ها در بسیاری از صنایع حضور دارند و از آنها استفاده مثبتی می شود.استفاده از یونولیت سقفی در بیشتر ساختمان ها نشان از کارآمد بودن آن دارد.
پلاستوفوم ها هم مثل کاغذ و پلاستیک و … قابل بازیافت می باشند.
اگر نقش یونولیت ها را در تولید انواع محصولات در نظر بگیرید متوجه استفاده گسترده از این محصول برای شما نمایان می شود.استفاده از فوم ها در لوازم آرایشی و بهداشتی ، لوزم دکوری و تزئینی ، بسته بندی مواد غذایی و بسته بندی کالاها و بسیاری دیگر باعث میشوند که یونولیت را بازیافت بشوند و از آن استفاده بهینه شود.

بازیافت یونولیت

نکات مهم برای جمع آوری پلاستوفوم

اولین مرحله از بازیافت یونولیت ،مرحله جمع آوری این مواد می باشد.جمع آوری و نگهداری این فوم ها دارای قواعد و اصول خاصی می باشد که لازم است با آنها آشنا شوید.فوم ها معمولا ضایعات خیلی کمی دارند و برای جمع آوری آن می توان با ساختمان هایی که در حال ساخت می باشند سر بزنیم.بسیاری از این فوم ها بیشتر از مقدار نیاز در پروژه های ساختمانی می باشند و می توان آن ها را جمع آوری کرد.
سعی کنید فوم ها را به صورت کامل نگهداری کنید و آن ها را به چند قسمت تقسیم نکنید.این فوم ها بسیار سبک می باشند و در صورت شکسته شدن با کوچکترین باد به آسمان می روند .فوم ها به مواد شیمیایی حساس می باشند و از نزدیک کردن مواد شیمیایی به یونولیت ها جلوگیری بعمل آورید.فوم های ضایعاتی را در جوی آب یا فاضلاب ها رها نکنید.فوم ها ساخته شده از مواد نفتی می باشند و در صورتی در فاضلاب رها شوند باعث آلودگی می شوند.بهترین راه پیشنهادی برای جمع آوری فوم های ضایعاتی بدین شکل می باشد که فوم های جمع آوری شده روی هم قرار بگیرند و با استفاده از یک کامیون یا کانتینر اقدام به جابجایی آن بکنید.

نحوه بازیافت یونولیت در کارخانه ها

به طور معمول یونولیت هایی که به کارخانه های بازیافت راه پیدا می کنند غیر قابل استفاده هستند و استفاده از آنها توصیه نمی شود.
به همین جهت آنها را برای بازیافت به قسمت ماشین آلات بازیافت می فرستند و با استفاده از دستگاه های پیشرفته مراحل بازیافت را شروع می کنند.این دستگاه ها دارای یک مخزن بزرگ می باشند که فوم ها در داخل آنها جمع آوری می شوند و سپس شرایط بازیافت مورد بررسی قرار می گیرد و کار بازیافت شروع می شود.در ابتدا فوم های ضایعاتی به اندازه زیادی فشرده می شوند و سپس آنها را حرارت می دهند تا یونولیت به درجه ذوب برسد و ساختار مولکولی آن از بین برود.پس از آنکه فرآیند بازیافت بصورت کامل انجام شد محصول جدید تولید می شود که نسبت به فوم های اولیه سخت تر می باشند و از فشردگی بیشتری برخوردار می باشند.

جهت کسب اطلاع از یونولیت کرومیت با کارشناسان فروش آفرفوم در ارتباط باشید

کاربرد فوم های بازیافتی چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره شد این فوم ها پس از بازیافت شدن دارای فشردگی زیاد و سخت می شوند.
بعد از بازیافت بیشتر در کارهای تزئینی از این محصول استفاده میشوند.استفاده از آن به عنوان قاب های عکس که به صورت مربع یا مستطیل با طرح های زیبا به مردم ارائه می شوند و یا استفاده از یونولیت بازیافتی در ساخت وسایل دکوری و قاب آینه از دیگر کاربرد آنها می باشد.ساخت لوزم تحریر ، چوب لباسی ، انواع قاب ها و حتی در قالب های بسته بندی محصولات می توان از آنها استفاده کرد که هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ کیفیت انتخابی عالی می باشند.

بازیافت یونولیت

کلام پایانی

بازیافت یونولیت یک نوع صرفه جویی بشمار می آید که با استفاده از آن می توان به محیط زیست نیز کمک شایانی انجام داد.

یونولیت ها به زمان زیادی نیاز دارند تا در طبیعت تجزیه شوند و رها بودن پلاستوفوم ها در طبیعت می تواند منابع آب زیرزمینی و محیط زیست را به خطر بیندازد.

مقاله پیشنهادی

یونولیت ورقه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods