پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت

بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت

چکیده محتوا

بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت

بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت چگونه انجام می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بتن ریزی سقف با توجه به عوامل مختلفی همچون موقعیت مکانی و زمانی به دو روش گوناگون انجام می شود که این روش ها به ترتیب پمپ و تاور کرین نام دارد.

باید توجه داشته باشید که در سقف های بتنی سه ماده اصلی ماسه، سیمان و آب استفاده می شود که اگر مقادیر آن به نسبت مناسب استفاده شده باشد؛ یک سقف با دوام را خواهید داشت. هنگامی که از نسبت مناسب هر یک از این ماده ها استفاده نمایید قطعاً می توانید یک سقف با دوام در ۵۰ سال و حتی بیشتر را داشته باشید.

اگر می خواهید با بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت اشنا شوید به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را با دقت مورد بررسیتان قرار دهید.

نحوه بتن ریزی سقف تیرچه بلوک

برای اینکه بتوانیم بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت را انجام دهید باید ابتدا از نحوه انجام آن آگاه باشید. در بتن ریزی سقف تیرچه بلوک در ابتدا به شما پیشنهاد می دهیم تا سقف را به خوبی اب پاشی نمایید.

ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند چرا باید این اقدام را انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هنگامی که شما به آبپاشی بر روی سقف می پردازیدگ محلول بتن به خورد تیرچه و بلوک ها نخواهد رفت.

یکی از نکاتی که باید در بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت به آن توجه داشته باشید نحوه انجام صحیح آن است. اگر به هر دلیلی اشتباهی در مراحل رخ دهد، قطعاً نمی توانید نتیجه خوبی را به دست آورید. به همین خاطر پیشنهاد می شود تا برای این اقدام از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

هنگامی که به بتن ریزی سقف تیرچه بلوک می پردازید، می توانید تا حد بسیار زیادی از لرزش ساختمان جلوگیری کرده و آن را در برابر نیروهای جانبی مقاوم سازید.

 

نحوه بتن ریزی سقف تیرچه بلوک

بتن ریزی سقف تیرچه یونولیت

حال که با بتن ریزی سقف تیرچه بلوک آشنا شده اید، باید شما را با نکات و نحوه بتن ریزی سقف تیرچه یونولیت آشنا نماییم. بسیاری از افراد برای اقدام به این کار از پمپ زمینی استفاده می کنند. در این صورت باید لوله پمپ در یونولیت به روش های مخصوص مهار شود.

باید توجه داشته باشید که در بتن ریزی سقف تیرچه یونولیت این کار از دور ترین نقطه انجام می شود و به مرور بتن ها بر روی سطح کار پخش خواهند شد. برای اینکه بتوانید این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید، به شما پیشنهاد می دهیم تا بتن ها را در نواحی مختلف قرار دهید و سپس به پخش آن بپردازید.

در بتن ریزی سقف تیرچه یونولیت حتماً سعی کنید تا ضخامت آن بیش از ۵ سانتی متر نشود، چرا که در این صورت مشکلات زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

بررسی نکات مهم در بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت

حال که با نحوه بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت آشنا شده اید وقت آن است تا نکات مهم در این باره را مورد اهمیت و بررسیتان قرار دهید. از مهم ترین نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بررسی نکات مهم در بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت

·         فاصله میلگرد ها

یکی از مهمترین نکاتی بتن ریزی جهت برپایی سقف را تحت تاثیر قرار می دهد و باید مورد اهمیتتان قرار بگیرد، فاصله ما بین میلگردها می باشد. اگر آن ها را در فاصله مناسبی از یکدیگر قرار ندهیم، قطعاً مشکلات زیادی به هنگام بتن ریزی برایتان به وجود خواهد آمد.

·         خیس کردن بلوک سقف

از دیگر نکات حائز اهمیت به هنگام بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت می توان به خیس کردن بلوک سقف اشاره نمود. هنگامی که این اقدام را انجام می دهید مقاومت بتن افزایش می یابد. به همین خاطر باید حتماً این نکته را حائز اهمیتتان قرار دهید تا بتوانید نتیجه مطلوبی را شاهد باشید.

·         کیفیت شن و ماسه

به شما پیشنهاد می دهیم تا از کیفیت شن و ماسه موجود در بتن سقف اطمینان حاصل نمایید. چرا که اگر کیفیت این دو ماده مناسب نباشد و به نسبت مناسب مخلوط نشده باشند، قطعاً مشکلات زیادی به هنگام بتن ریزی برایتان به وجود خواهد آمد.

بیشتر بخوانید

همواره توجه داشته باشید که سنگ های بزرگ در بتن آماده شده وجود نداشته باشند. برای آنکه بتوانید کار خود را سرعت ببخشید می توانید از بتن های آماده در سطح بازار استفاده نمایید که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

·         بتن ریزی در زمان مناسب

آخرین نکته ای که باید به هنگام بتن ریزی سقف تیرچه بلوک و یونولیت به آن توجه داشته باشید، بتن ریزی در زمان مناسب است. بعضی از افراد این اقدام را در روزهای گرم سال انجام می دهند که این موضوع مشکلات زیادی را برایشان به وجود خواهد آورد.

هنگامی که شما بتن ریزی را در روزهای گرم انجام می دهید بتن قبل از عمل آوری خشک شده و نتیجه مناسبی را با خود به همراه نخواهد داشت.

سخن پایانی

همانطور که تا به این قسمت از مقاله بتن ریزی تیرچه بلوک و یونولیت متوجه شده اید، برای بتن ریزی روش های مخصوص و همچنین نکات زیادی وجود دارد که افراد باید آنها را حائز اهمیتشان قرار دهند. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با صفر تا صد بتن ریزی سقف آشنا نماییم.

امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل به دریافت خدمات مد نظرتان از مجموعه آفر فرم بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods