پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟

برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟

چکیده محتوا

برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟

از جمله مصالح ساختمانی برای ساخت و ساز سقف ساختمان ها ، بلوک های یونولیت و همچنین ، بلوک های سفالی می باشند . هر یک از این دو مصالح مزایای خاص خود را ، دارند . شاید تا کنون به این سوال برخورده باشید که ، برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟

معماران و پیمانکاران از گذشته تا به امروز از مصالح متفاوتی به منظور ساخت سقف سازه ها ، استفاده می نمایند . ولیکن ، در نظر داریم تا ، امروز به مقایسه دو نوع یونولیت و سفال برای ساخت سقف ساختمان ها ، بپردازیم . همراه ما بمانید.

بلوک های یونولیت چیست ؟

پیش از بررسی پاسخی به سوال برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟ به معرفی بلوک های یونولیت و خصوصیات آن ها می پردازیم . بلوک های یونولیت را ، می توان از جمله محصولات و فرآورده های پتروشیمی در نظر دانست .

این بلوک ها از مواد اولیه پتروشیمی تولید می شود . نام مواد سازنده یونولیت ها استایرن مونومر بوده که ، جزو ماده های بسیار پر مصرف و پر کاربرد به شمار می رود . اصلی ترین و پر کاربردی ترین محصول استایرن مونومرها همان یونولیت یا پلاستوفوم می باشد .

شرکت های سازنده بلوک های پلی استایرن یا بلوک های یونولیت را ، در ابعاد ، دانسیته و چگالی های مختلفی تولید و به بازار عرضه می نمایند . در بخش بعدی از مبحث برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟ بلوک های سفالی را ، شرح خواهیم داد .

بلوک های سفالی چیست ؟

در ادامه مبحث برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟ به معرفی بلوک های سفالی و خصوصیات آن ها خواهیم پرداخت . با استفاده از سفال ، بلوک های سفالی ساخته می شوند . این بلوک ها دارای شیارهایی بوده و به شکل تو خالی می باشند .

در ساختمان سازی ، برای ساخت سقف در میان تیرچه ها از بلوک های سفالی استفاده می شود . بلوک های سفالی با کیفیت در استحکام و مقاومت ساختمان نیز نقش بسزایی دارند . در ادامه مطلب برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟ به بررسی ویژگی های هر دو محصول خواهیم پرداخت .

بیشتر بخوانید: سقف سبک پلی استایرن

مزایا و خصوصیات یونولیت چه می باشد ؟

در رابطه با مبحث برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟ یکی از موضوعات مهم بررسی مزایا و ویژگی های هر دو محصول است . به همین دلیل ، در این بخش به بررسی مزیت های بلوک های یونولیتی می پردازیم . یونولیت به دلیل ساختار خاص خود ، مزایای بی نظیری دارد ؛

 

  • سبک وزن بودن : از جمله خاص ترین ویژگی ها و مزایای یونولیت ها ، داشتن وزن سبک است . این ویژگی باعث شده تا ، بلوک های یونولیت در سبک کردن وزن ساختمان ها تاثیر ویژه ای داشته باشند .
  • قابلیت حمل و نقل راحت : ویژگی سبک بودن بلوک های یونولیت ، حمل و نقل این محصول را ، بسیار آسان و راحت می نماید .
  • مقاومت در برابر ضربه : استفاده از بلوک های یونولیت در. ساخت سقف ساختمان ها ، باعث ضد ضربه شدن آن ها می گردد . به همین دلیل ، ساختمان ها در برابر ضربه ها مقاومت خواهند داشت .
  • موارد استفاده متنوع : از یونولیت ها در صنایع متعددی استفاده می گردد . دلیل این امر ، ویژگی های گسترده و بسیار مفید این محصول است .
  • قیمت مقرون به صرفه : قیمت بلوک های یونولیت بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه بوده و از این جهت ، در کاهش هزینه ها کمک شایانی می نمایند .

مزایا و خصوصیات یونولیت چه می باشد ؟

 

مزایا و خصوصیات بلوک های سفالی چه می باشد ؟

در نظر داریم تا ، در این بخش از مبحث برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟ به بررسی مزایای این محصول بپردازیم . بلوک های سفالی به منظور استفاده در تیرچه بلوک های سقفی کاربرد دارند . برخی از مزیت های این بلوک ها به شرح زیر هستند ؛

 

  • مقاومت در برابر حرارت و آتش سوزی : بلوک های سفالی در مقابل آتش سوزی مقاومت بالایی داشته و از سرایت نمودن حرارت و آتش به سایر قسمت های ساختمان پیشگیری می نمایند .
  • قیمت اقتصادی : این بلوک ها دارای قیمت مناسبی هستند و برای استفاده در ساخت و ساز مناسب می باشند .
  • ابعاد مناسب : بلوک های سفالی استاندارد در ابعاد خاص و ویژه ای تولید می شوند . داشتن ابعاد ثابت و خاص باعث می شود تا ، به راحتی بتوان در ساخت سقف از آن ها استفاده نمود .

کلام پایانی

با استفاده از این مبحث می توان به پاسخی برای این سوال که ، برای سقف ساختمان یونولیت بهتر است یا سفال ؟ دست یافت . نکته حایز اهمیت تهیه محصولات ساختمانی از جمله بلوک های یونولیت از مراکز و شرکت های معتبر است .

مجموعه آفر فوم از جمله مجموعه های معتبر در زمینه تولید انواع فوم ها به شمار می رود که ، تمامی محصولات خود را ، مطابق تاییدیه استاندارد جهانی تولید می نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods