پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟

برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟

چکیده محتوا

برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟

یکی از سوالات پر تکرار کاربران این است ، که برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ با توجه به این که از یونولیت و پشم سنگ برای این منظور استفاده می کنند ، در این مقاله یک سری اطلاعات در اختيارتان قرار خواهیم داد ، پس لطفا با ما همراه شوید .

بخوانید: پنل آکوستیک چیست ؟

استفاده از یونولیت برای عایق صدا

در مبحث برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ ابتدا به یونولیت و عایق صوت بودن آن می پردازیم . یونولیت معمولاً از فوم پلی‌استیرن ساخته شده است . و همین امر سبب شده تا عایق صدا باشد و به شکلی قوی از نفوذ امواج صوتی جلوگیری نماید .

یونولیت با توجه به ساختار سلولی که دارد ، در برابر انتشار صدا مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد . همچنین ، این محصول به دلیل سبک بودن و قابلیت انعطاف پذیری خوب ، مناسب برای استفاده در فضاهای مختلف بوده و می توان هر جایی را با استفاده از آن عایق کرد .

همچنین ، یونولیت به دلیل قابلیت پذیرش رنگ و پوشش ، به راحتی می‌تواند با دکوراسیون داخلی فضاها هماهنگ شده و زیبایی ظاهری محیط را بهبود می بخشد .

در نتیجه ، به عنوان یک عایق صوتی کارآمد ، یونولیت می‌تواند در محیط‌هایی همچون استودیوهای ضبط صدا ، سینماها ، تئاترها و حتی منازل مورد استفاده قرار گیرد .

استفاده از یونولیت برای عایق صدا

استفاده از پشم سنگ برای عایق صدا

برای پاسخ به سوال برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ به معرفی پشم ینگ می پردازیم . پشم سنگ یک جنس نسبتاً سنگین و عایق حرارتی است که از قطعات سنگی طبیعی تهیه می‌شود . امواج به هیچ عنوان قادر به عبور از پشم سنگ نیستند و از همین رو به عنوان عایق صوتی شناخته می شود . ‌

برای استفاده به عنوان عایق صدا ، پشم سنگ به شکل پانل‌های چند لایه شده و به دیوارها و سقف فضاهایی که نیاز به عایق صدای بالایی دارند ، متصل می‌شود .

پشم سنگ نیز به دلیل انعطاف پذیری کمتری نسبت به یونولیت ، دارای محدودیت بوده و نمی توان آن را در هر فضایی نصب کرد . ابن نکته در رسیدن به پاسخ سوال برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ به ما کمک می کند .

در نتیجه ، به عنوان یک عایق صوتی کارآمد ، پشم سنگ می‌تواند در محیط‌هایی همچون استودیوهای ضبط صدا ، سینماها ، تئاترها و حتی منازل مورد استفاده قرار گیرد .

انتخابی بین یونولیت و پشم سنگ برای عایق صدا

در رابطه با سوال برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ باید گفت که ، انتخاب میان این محصول به شرایط مختلفی بستگی دارد . اما به دلیل مزیت های بیشتری که در یونولیت مشاهده می کنیم ، بهتر بوده تا از این محصول برای جلوگیری از نفوذ صدا استفاده شود ‌.

یونولیت دوام بالایی داشته و پس از بازه زمانی طولانی همچنان سالم و کارآمد باقی خواهد ماند . این محصول در هر فضایی استفاده شده و چندین نیاز را به صورت همزمان تامین می کند .

انتخابی بین یونولیت و پشم سنگ برای عایق صدا

تفاوت در قیمت یونولیت و پشم سنگ

جهت یافت بهترین پاسخ برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ لازم بوده تا قیمت این محصولات را نیز بررسی کنیم . قیمت یونولیت و پشم سنگ به شکل ، نوع و سایز محصول ، تولید کننده و بازار فروش آن وابسته است . اما به طور کلی ، پشم سنگ به دلیل اینکه حداقل ۲ برابر سنگین‌تر از یونولیت می باشد ، قیمت بالاتری نسبت به یونولیت دارد .

همچنین ، پشم سنگ به خاطر جنس سخت تر ، برای نصب نیاز به افراد متخصص خواهد داشت و هزینه بیشتری نسبت به یونولیت تحمل می کند .

به طور مثال ، در بازار ایران قیمت یک متر مربع پشم سنگ حدوداً ۵ تا ۱۰ برابر قیمت یک متر مربع یونولیت است . با این حال ، باید توجه داشت که هر کدام از این عایق‌ها ، خصوصیات و مشخصات خود را دارند و با توجه به نیازهای هر فضا و شرایط مالی جهت جلوگیری از نفوذ صدا ، خریداری می شوند .

کلام آخر

در مبحث برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ به صورت جداگانه یونولیت و پشم سنگ را بررسی کردیم . با توجه به قدرت بالای یونولیت در برابر نفوذ سدا و صد البته قیمت باصرفه ای که دارد ، گزینه بهتری می باشد .

مجموعه آفر فوم انواع و اقسام یونولیت را در کیفیتی بالا تولید کرده و به بازار ارائه می نماید . شما می توانید برای خرید یونولیت آفر فوم را انتخاب نمایید .

بخوانید: آشنایی با دستگاه cnc یونولیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods