پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت

بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت

چکیده محتوا

بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت

در این مقاله به بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت می پردازیم. مصالح سبک و یونولیت از مصالح مدرن ساختمانی هستند، که امروزه استفاده از آنها به دلیل مزایای فراوانی که ارائه می دهند، بسیار رواج یافته است.

این مصالح به نسبت مصالح سنتی ارزان تر و کارآمد تر هستند؛ از این رو روز به روز بر محبوبیت آنها افزوده می شود.‌

در این مقاله از سایت آفر فوم با ما باشید، تا به بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت بپردازیم.‌

اهمیت استفاده از مصالح سبک در سقف ها

در نخستین بخش از مقاله بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت شما را با اهمیت سقف در سازه ها آشنا می کنیم‌. سقف یکی از عناصر اصلی تمام سازه ها می باشد. سقف نقش زیادی در انتقال نیروی محوری حاصل از وزن مرده سقف، دیگر طبقات و حوادث طبیعی مانند طوفان و زلزله دارد.

بودجه زیادی از ساختمان صرف تهیه مصالح سقف و اجرای آن می گردد؛ از این رو مجریان ساختمان به دنبال مصالحی هستند، که قیمت پایین تری داشته باشد، از سوی دیگر سرعت ساخت را بالا ببرد.‌

مصالح سبک مانند پنل های بونولیتی این امکان را فراهم می کنند، که یک سقف سبک و ارزان را سریع بسازید. در واقع ویژگی های یونولیت سبب شده، که مصالح سنتی مانند بتن، سیمان، آجر، فولاد و … کنار گذاشته شوند.

  • این پنل ها در محاسبات مقاومت سقف در نظر گرفته نمی شوند، اما بار مرده ساختمان را کم‌ می کنند، که در نهایت در زمان بروز حوادث طبیعی مانند زمین لرزه ، زلزله و … مقاومت سازه بالا می رود.

مجموع این عوامل سبب محبوبیت استفاده از مصالح سبک در ساخت سقف های ساختمان شده است. در واقع از این مصالح در ساخت سقف انواع ساختمان ها اعم از؛ تجاری، اداری، آپارتمان مسکونی و … استفاده می شود.

اهمیت استفاده از مصالح سبک در سقف ها

ویژگی و مزایای مصالح سبک در سقف

در این قسمت از مقاله بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت شما را با ویژگی ها و مزایای پنل های یونولیتی و دیگر مصالح سبک ساختمانی آشنا می کنیم. این مصالح سبک ویژگی ها و مزایای زیر را ارائه می دهند؛

·         وزن کم

پنل های یونولیتی در مقایسه با بلوک های بتنی وزن کم تری دارند. وزن بلوک های بتنی حدود 168 تا 220 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. وزن پنل های یونولیتی چندین برابر کمتر از این مقدار می باشد. این پنل ها حدود 5 کیلوگرم بر متر مکعب وزن دارند، که وزن نهایی سازه را حدود 150 کیلوگرم کم می کند.

بیشتر بخوانید: قیمت یونولیت سقفی

·         مقاومت زیاد در مقابل زلزله

ساختمان فولادی از مقاوم ترین اما گران ترین سازه ها در مقابل زلزله هستند؛ از این رو برای بالا بردن مقاومت ساختمان در برابر زلزله از مصالح سبک مانند یونولیت بهره گرفته می شود.

بر خلاف تصور عام هر چه که سازه سبک تر باشد، مقاومت بیشتری در مقابل زلزله دارد. حتی در صورت ریزش سقف به دلیل سبک بودن خسارات جانی و مالی کمی به ساکنین ساختمان وارد می کنند.

·         عایق رطوبتی، صوتی و دمایی

در این بخش از مقاله بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت، با مزیت عایق این مصالح مدرن می پردازیم. یونولیت سقفی بر خلاف ساير مصالح بتنی و سفالی فاقد آب است و به دلیل ساختار ویژه خود آب را جذب نمی کند.

از سوی دیگر این متریال به دلیل فرایند تولید و مواد خاص خود عایق حرارتی و صوتی بالایی دارد؛ از این رو در بسیاری از ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و … برای صرفه جویی در انرژی و عایق صوتی به کار گرفته می شود.

عایق رطوبتی، صوتی و دمایی

·         هزینه ارزان و اجرای سریع

آخرین ویژگی و مزیتی که در مقاله ‌بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت به آن اشاره می کنیم. هزینه ارزان و اجرای سریع است.

یونولیت سقفی علاوه بر قیمت ارزان، برای نصب نیاز به مصالح جانبی ندارد، که این امر هزینه اجرای سقف را کاهش می دهد. از سوی دیگر حمل و نقل این پنل ها آسان و نصب آن بسیار است، که این امر سرعت اجرای پروژه را بالا می برد‌. به نحوی که در کمتر از دو ساعت می توان دویست متر از سقف را با پنل های یونولیتی پوشاند.

سخن پایانی

مقاله بررسی کاربرد، ویژگی ها و مزایای مصالح سبک و سقف های یونولیت توسط تيم تولید شرکت آفر فوم نگاشته شده است، تا با مطالعه این مقاله در مورد مصالح سقف بهتر تصمیم بگیرید.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری در مورد پنل های یونولیت سقفی هستید، دیگر مقالات شرکت آفر فوم را مطالعه نمایید. برای انتخاب یونولیت سقفی از طریق سایت آفر فوم با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods