پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟

بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟

چکیده محتوا

بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟

یکی از مصالح مدرن امروزی بلوک پلاستوفوم می باشد . این ابزار جایگزین بلوک های سفالی شده است . ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که ، بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ کدام گزینه بهتر است ؟ پاسخ این پرسش را ، در ادامه این مطلب پیدا خواهیم کرد .

در طی سال‌های اخیر و با پیشرفت صنعت ساخت و ساز ، مصالح ساختمانی جدید و مدرن نیز ساخته شد . این مصالح ساختمانی مدن ، متناسب با نیازهای بشر طراحی و ساخته می شوند . به این ترتیب تمامی نواقص موجود در ساختمان ها رفع می شود تا ، بشر بتواند به سمت و سوی ساخت یک پناهگاه امن و بی نقص برود .

بخوانید: آکاسیف چیست ؟

بلوک سفالی چیست ؟

برای دست یافتن به پاسخ صحیحی برای این سوال بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ در ابتدا نیاز است تا ، به بیان تعریف مختصری از بلوک سفالی بپردازیم . این نوع بلوک میکس خاک رس و چند ماده دیگر مانند آب و آهک می باشد . این بلوک ها پس از تهیه ، قالب زده شده و راهی کوره می شوند .

کلیه این مواد را ، درون کوره های مخصوص و با دمای بیش از ۹۰۰ درجه سانتی گراد می پزند . این کار توسط ماشین آلات به خصوصی صورت می گیرد . این بلوک ها به صورت بلوک های سوراخ دار و طی عملیات صنعتی ساخته می شوند . از بلوک های سفالی فقط در بخش های غیر باربر ساختمان استفاده می نمایند .

یک نوع کاربرد بلوک های سفالی ، استفاده در دیوار و سقف به عنوان تیرچه بلوک می باشد . ضخامت این بلوک ها حدود ۵ الی ۲۰ سانتی متر در نظر گرفته می شود . در قسمت بعدی از مبحث بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ به بررسی مزیت های این نوع بلوک خواهیم پرداخت .

بلوک سفالی چیست ؟

مزایای به کار گیری بلوک های سفالی در ساختمان چیست ؟

 

این قسمت از مبحث بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ را ، به بررسی مزایای بلوک سفالی اختصاص داده ایم . به کارگیری این نوع بلوک در ساخت و ساز دارای مزیت هایی می باشد . در ادامه به برخی از این مزایای بلوک سفالی اشاره شده است ؛

 

  • مقاومت بالا در برابر آتشسوزی : بلوک سفالی از مقاومت بالایی در برابر آتشسوزی و حرارت برخوردار است .
  • قابلیت سوراخ کاری آسان : برای نصب کردن لوستر و سایر وسایل ، به راحتی می توان بلوک های سفالی سقف را ، سوراخ نموده و از رول پلاک استفاده کرد .

 

اکنون و با دست یابی به شناخت نسبی از بلوک سفالی ، در قسمت بعدی از مطلب بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ به معرفی بلوک پلاستوفوم نیز ، خواهیم پرداخت . به این ترتیب قادر به مقایسه و بررسی هر دو نوع بلوک خواهیم بود . در این صورت می توان به پاسخ مناسبی برای مقایسه بلوک ها رسید .

بلوک پلاستوفوم چیست ؟

در ادامه مبحث بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ به شرح مختصری از بلوک پلاستوفوم و مواد سازنده آن خواهیم پرداخت . بلوک های پلاستوفوم یا بلوک سقفی نوعی پلی استایرن انبساطی می باشند . از این نوع بلوک ها برای مصارف ساختمانی و تیرچه بلوک استفاده می شود .

بلوک های پلاستوفوم عایق صوتی و حرارتی به شمار می روند . در حال حاضر از بلوک پلاستوفوم به عنوان جایگزینی برای بلوک های سفالی و سیمانی استفاده می کنند . این بلوک ها به دلیل وزن سبک توانایی کاهش دادن وزن اضافی ساختمان را ، دارا می باشند . به علاوه ، بلوک های پلاستوفوم خاصیت عایق بودن را ، دارند .

بلوک های پلاستوفوم به دلیل مزایایی مانند وزن سبک و هزینه بسیار اقتصادی ، مورد توجه معماران و پیمانکاران ساخت و ساز قرار گرفته اند . در بخش بعدی از مبحث بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ برخی مزایای این نوع بلوک را ، مورد بررسی قرار خواهیم داد .

مزایای بلوک پلاستوفوم چیست ؟

در ادامه مبحث بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ قصد داریم تا ، به بررسی مزیت های بلوک پلاستوفوم بپردازیم . اخیرا این گونه بلوک های یونولیتی جایگزین بلوک های دیگر شده و مزایای بسیاری برای سازندگان و پیمانکاران به ارمغان آورده اند . برخی از مزیت های به کار گیری بلوک های پلاستوفوم به شرح زیر می باشند ؛

 

  • سرعت اجرا : به دلیل داشتن وزنی سبک ، سرعت اجرای بلوک های پلاستوفومی بالاتر از سایر بلوک ها می باشد .
  • مقاومت در برابر زلزله : به دلیل وزن سبک بلوک های پلاستوفوم وزن سازه را ، کم کرده و در نتیجه منجر به افزایش مقاومت سازه در برابر زلزله می گردند .
  • قیمت مقرون به صرفه : بلوک های یونولیت از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای برخوردار هستند .
  • حمل و نقل ساده : بلوک های پلاستوفوم قابلیت حمل و نقل ساده و آسانی دارند .
  • وزن پایین : بلوک های پلاستوفوم قابلیت کاهش وزن ۱۵ تن در هر صد متر مربع ، از سازه را دارند .
  • عایق بودن : بلوک های پلاستوفوم نوعی عایق رطوبت و صوت به حساب می روند . به همین دلیل به کاربردن این نوع بلوک ها مزایای زیادی دارد .
  • کاهش هزینه : به کار گیری بلوک های پلاستوفوم باعث کاهش هزینه ها تا ، سطح بسیار زیادی می گردد .

 

تمامی این مزایا تنها بخشی از مزیت های بلوک های پلاستوفوم به شمار می روند . به همین دلیل و با مقایسه مزیت های هر دو نوع بلوک سفالی و بلوک ها پلاستوفوم ، می توان به پاسخ روشنی به این سوال که ، بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ رسید .

کلام آخر

در پاسخ به سوال بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟ می توان به نتیجه جامعی دست پیدا نمود . بلوک های پلاستوفوم به دلیل مزایای بی شماری که ، دارند از استقبال فراوانی در صنعت ساخت و ساز برخوردار شده اند . ضمن این که ، جایگزین سایر انواع بلوک های سیمانی و سفالی نیز گشته اند .

مجموعه آفر فوم یکی از شرکت های تولید کننده انواع یونولیت ها در سطح استاندارد جهانی می باشد . جهت خرید و تهیه انواع فوم ها و بلوک های پلاستوفوم و همچنین ، کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت این مجموعه مراجعه نماید .

بخوانید: یونولیت کرومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods