پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت در ساختمان

تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت ها

چکیده محتوا

تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت در ساختمان

در این مقاله قصد داریم به طور مختصر درباره تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت ها در ساختمان با شما صحبت کنیم.یونولیت یا پلاستوفوم ها ساخته شده از پلی استایرن انبساطی می باشند که بر اثر حرارت انبساط پیدا می کنند . سپس توسط قالب های مخصوص و در آخر بوسیله دستگاه های برش به ابعاد و شکل دلخواه تولید می شوند.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع یونولیت با کارشناسان فروش آفرفوم در ارتباط باشید

استفاده از یونولیت در ساختمان ها چه فوایدی دارد؟

یونولیت ها بدلیل ویژگی هایی که دارا می باشند می تواند باعث بهبود ایمنی در ساختمان ها شوند. تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت ها بسیار زیاد می باشند.استفاده از یونولیت در ساختمان باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز نیز می شود.فواید استفاده از پلاستوفوم ها علاوه بر کاهش هزینه ها می تواند به کاهش وزن ساختمان منجرب شود که امروزه این مساله از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.در ادامه به دیگر فواید این محصول اشاره خواهیم کرد:

 • در برابر حرارت و آتش عایق مناسبی می باشد
 • می تواند تاحدود زیادی از نفوذ صدا جلوگیری بعمل آورد
 • آب ، نم و رطوبت نمی تواند از یونولیت ها عبور کند
 • طول عمر زیادی دارند و پوسیده نمی شوند
 • وزن پایین و قابل حمل هستند
 • مقاوم در برابر ضربه
 • با توجه به وزن کمی که دارند می توانند فشار زیادی را تحمل کنند.

یونولیت سقفی

دلایل رونق گرفتن یونولیت در ساختمان سازی

با توجه به افزایش روز افزون ساختمان سازی در شهرها و اهمیت زیاد ایمنی در ساختمان ، استفاده از یونولیت ها امری اجتناب ناپذیر می باشد.ساختمان سازی همواره در حال تغییر و پیشرفت می باشد و یکی از مباحثی که مهندسان عمران همیشه بدنبال آن می باشند کاهش وزن کلی ساختمان است.
از این رو با توجه به خصوصیات ذاتی یونولیت ها می توان از آن ها برای کاهش وزن ساختمان و در نتیجه افزایش ایمنی بهره برد.به طور مثال یکی از موارد پر کاربرد استفاده از یونولیت در ساختمان را می توان به یونولیت سقفی اختصاص داد.یونولیت ها دارای انواع گوناگونی می باشند که از هر کدام استفاده خاصی می شوند.فوم ها می توانند جایگزین مصالح گران قیمت و سنگین شوند و تا حدود زیادی کاهش هزینه ها را بدنبال داشته باشند.تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت باعث محبوبیت روزافزن آنها در ساختمان سازی شده است.

انواع یونولیت ها و استفاده از یونولیت در ساختمان سازی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یونولیت ها دارای انواع مختلفی می باشند و برای مصارف خاصی تولید و استفاده می شوند.استفاده از یونولیت در ساختمان سازی و ویژگی های آن را در ادامه به شما عزیزان شرح خواهیم داد:

 • یونولیت فشرده

فوم های فشرده دارای وزن بالایی می باشند و از چگالی و کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند.این فوم های فشرده را می توان با فوم های آکوستیک و پشم سنگ ترکیب کرد و به عنوان عایق صدا در ساختمان ها ، استودیو و اتاق ها استفاده کرد.

 • یونولیت دیواری

امروزه فوم های دیواری توانسته اند جایگزین دیوارهای ضعیف و پر هزینه قدیمی شوند که دارای طرح های زیبایی نیز می باشند.یونولیت ها خاصیت صدا گیری و ضربه گیر بودن را در خود دارند.فوم های دیواری نیز از این ویژگیها پیروی می کند.فوم های دیواری دارای وزن کمی بوده و قابل شستشو نیز می باشند .

 • یونولیت ورقه ای

فوم های ورقه ای عایق مناسبی در برابر حرارت و صدا می باشند.از یونولیت ورقه ای در کف ساختمان ها برای عایق بندی با دیگر مواد ترکیب می شوند تا بتوانند در برابر حرارت و رطوبت مقاوم شوند.

 • یونولیت سقفی

یونولیت سقفی یا بلوک سقفی از پر کاربردترین نوع پلاستوفوم ها می باشند که در سقف ساختمان ها از آن ها استفاده می شوند.این فوم ها می توانند تا حدود زیادی در مصرف بتن صرفه جویی کنند و وزن سقف را کاهش دهند.

تاثیرات مثبت یونولیت در ساختمان ها

اگر مقاله را تا به اینجا به خوبی مطالعه کرده باشید متوجه استفاده از یونولیت در ساختمان ها شده اید.پرکاربرد بودن فوم ها در ساختمان ها دلایل منطقی و قانع کننده ای دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

کاهش وزن ساختمان با استفاده از یونولیت ها

ساختار مولکولی یونولیت ها تشکیل شده از مقدار خیلی کمی پلاستیک و بیشتر از هوا می باشند.به همین دلیل دانه های گرد یونولیتی دارای وزن بسیار کمی بوده ولی از حجم بالایی برخوردار می باشند.خصوصیات ذاتی فوم ها باعث شده است تا بتوان از آنها بعنوان یک پرکننده مناسب بهره برد.استفاده از فوم ها می تواند تا حدود زیادی در مصرف سیمان ، بتن و تیرچه های فولادی صرفه جویی کند و در مجموع باعث کاهش وزن ساختمان ها شوند.یکی از مهم ترین تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت ها کاهش وزن ساختمان ها می باشند.

استحکام و ایمنی برای استفاده از یونولیت در ساختمان ها

در 20 سال اخیر صنعت ساختمان سازی در ایران دچار تحولاتی شده است .یکی از این تحولات افزایش ایمنی در ساخت و سازها  بوسیله یونولیت ها بوده است.یونولیت ها در 20 سال اخیر باعث کم مصرف شدن مصالح سنتی از قبیل گچ و سیمان و آجر شده است.شرایط آب و هوایی بر روی یونولیت ها تاثیر گذار نمی باشند و به همین دلیل طول عمر بالاتری نسبت به مصالح سنتی دارا می باشند.استفاده از یونولیت در ساختمان هر روز در حال افزایش می باشد.استقبال از یونولیت ها در ساختمان سازی ، پل سازی و دیگر پروژه های عمرانی نشان از ایمنی و استحکام این محصول دارد و پیش بینی می شود که در چند سال آینده مصرف یونولیت ها در دیگر صنایع نیز رواج پیدا کند.

تاثیرات مثبت و منفی استفاده از پلاستوفوم ها

تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت ها هر روز در حال افزایش می باشد. اما اگر مشتریان گرامی از محصولات بی کیفیت در ساختمان خود استفاده کنند می تواند باعث خسارات جبران ناپذیری شوند. یونولیت های مورد استفاده در سقف ساختمان باید از نوع نسوز یا کند سوز باشند تا در مواقع آتش سوزی بتوانند در برابر شعله های آتش ایستادگی کنند.
خانواده یونولیت به ضخامت و چگالی خود وابسته هستند. در صورتی که در هنگام تولید از چگالی یا دانسیته پایین استفاده شود محصول تولید شده دارای کیفیت مطلوبی نخواهد بود. چگالی یونولیت ها بر وزن و قیمت و کیفیت تاثیر مستفیم دارند. هر چه چگالی بالاتر باشد کیفیت و تاثیرات مثبت تری به همراه خواهد داشت.

تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت ها

پاسخ به سوالات در زمینه استفاده از انواع فوم ها در ساختمان ها

بسیاری از مشتریان در زمینه تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت در ساختمان ها پرسش هایی مطرح می کنند و ما نمونه ای از آنها را برای شما در ادامه نمایش و پاسخ خواهیم داد:

آیا یونولیت ها را می توان با چگالی پایین در سقف ساختمان ها استفاده کرد؟

استفاده از فوم های سقفی با چگالی پایین به هیچ عنوان توصیه نمی شوند. برای استفاده از فوم های سقفی باید از حداقل چگالی 8 بهره برد تا ایمنی ساختمان حدالامکان حفظ شود.

آیا مجموعه آفر فوم می تواند یونولیت درخواستی را به شهرستان ها ارسال کند و هزینه آن چقدر می باشد؟

هزینه ارسال یونولیت ها بسته به نوع ، تعداد و مسافت در نظر گرفته می شوند. مشتریان گرامی می توانند با توجه به نوع یونولیت و تعداد یونولیت با همکاران ما تماس بگیرند تا هزینه حمل و نقل محاسبه شود.

چرا لیست قیمت یونولیت ها را در سایت خود قرار نمی دهید تا مشتریان بتوانند راحت تر سفارش دهند؟

قیمت یونولیت ها با توجه به تقاضا و افزایش یا کاهش قیمت ارز دچار نواسانت می شوند. از این رو قیمت ها هر روز در حال تغییر می باشند و امکان قرار دادن لیست در سایت مقدور نمی باشد.

مشتریان گرامی می توانند برای استعلام قیمت با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایند.

نتیجه گیری

در آخر می توان به تاثیرات مثبت استفاده از یونولیت در ساختمان ها اشاره کرد. این محصولات می توانند باعث تاثیرات مثبت زیادی شوند اما در صورتی که از مواد اولیه با کیفیت در هنگام ساخت استفاده شود. مجموعه آفر فوم با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع یونولیت های سقفی ، کرومیت ، ورقه ای ، بسته بندی و … به صورت استاندارد را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods