پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت

تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت

چکیده محتوا

تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت

سقف ساختمان یکی از مهم ترین و اصلی‌ ترین اجزای هر ساختمان است، که همواره همه افراد و مهندسین سعی دارند، از بهترین مصالح و متریال برای ایجاد آن استفاده کنند.

سقف‌ های تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت را می‌ توانیم جزء مطرح‌ ترین و قدیمی‌ ترین نوع سقف‌ های ساختمانی معرفی کنیم، که تقاضا برای استفاده از هر کدام زیاد است و بسیاری از افراد می‌ خواهند در ابتدا از ویژگی و تفاوت آنها اطلاع پیدا کرده، تا بتوانند بر اساس نوع ساختمان مورد نظر یکی از آنها را انتخاب کنند.

در این قسمت اقدام به بررسی تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت برای شما کرده و اطلاعات ضروری را در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

سقف تیرچه بلوک چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم برای شما در مورد تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت صحبت کنیم، بهتر است، در ابتدا بدانید سقف تیرچه بلوک چیست؟

در مورد این سقف‌ ها می‌ توانیم بگوییم، که معمولاً از بلوک‌ های سبک و تو خالی که از بتن یا سفال ساخته شده اند، برای پر کردن این سقف‌ ها استفاده می‌ کنند. علاوه بر این، استفاده از تیرهای موازی به شکل حرف T که از بلوک‌ های سیمانی، سفالی و پلی استایرن ساخته شده‌‌ اند نیز در تولید این سقف‌ ها کاربرد دارد.

از این سقف‌ ها در سازه‌ های گوناگون از جمله ساختار فلزی، ساختمان‌ های بتنی و آجری شکل به وفور استفاده می‌ شود.

سقف تیرچه بلوک چیست؟

سقف تیرچه کرومیت چیست؟

از دیگر مواردی که قبل بررسی تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت باید به آن توجه کرد این است، که سقف تیرچه کرومیت چیست؟

در مورد این سقف‌ ها باید بگوییم، که نوعی سقف تیرچه بلوک است، که معمولاً از تیرچه‌ های فلزی با جان باز برای ساخت آنها استفاده می‌ کنند.

کرومیت در واقع یک سازه فولادی است، که از استحکام و یکپارچگی زیادی برخوردار بوده و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. سقف تیرچه کرومیت از اجزای مختلفی مانند تیرچه‌ های فولادی، بلوک پر کننده، کلاف عرضی، میلگرد حرارتی و بتن رویه تشکیل شده است.

مهم‌ترین تفاوت‌ ها میان سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت

در این قسمت می‌ خواهیم برای شما در مورد تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت صحبت کنیم؛ اصلی ترین تفاوت‌ های این دو نوع سقف عبارتند از:

بیشتر بخوانید

مهم‌ترین تفاوت‌ ها میان سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت

1. نوع زیرسازی سقف

در سقف‌ های تیرچه بلوک نیاز بایستی به سراغ جک گذاری و همین طوز شمع بندی رفت، اما در سقف‌ های کرومیت نیازی به آن ها نیست. دلیل این کار این است، که تیرچه‌ های بتنی در تحمل وزن بتن خیس عاجزند، اما سقف هایی از جنس کرومیت در تحمل وزن بتن خیس موفق عمل می کنند.

2. سرعت اجرا

یکی دیگر از مباحثی که در مورد تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت اهمیت پیدا می‌ کند، مقایسه سرعت اجرای این دو سقف است. معمولاً سقف‌ های تیرچه کرومیت به سرعت بالا انجام می‌ شود، اما سقف‌ های تیرچه بلوک به دلیل اینکه نیاز به شمع بندی دارند، سرعت اجرای پایین تری دارند.

3. مقایسه قیمت

قیمت دقیق سقف‌ های تیرچه کرومیت و تیرچه بلوک به مواردی مانند هزینه‌ های خرید تیرچه و اجرا بستگی دارد. اما به طور کلی سقف تیرچه کرومیت قیمت کمتری دارد، زیرا یونولیت نسبت به بلوک ارزان‌ تر بوده و در سقف‌ های تیرچه بتنی به شمع بندی نیز احتیاج داریم.

4. توزیع بار سقف

به طور کلی می‌ توانیم بگوییم همه سقف‌ های تیرچه‌ای از جمله سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت دارای توزیع بار یک طرفه هستند و از این گزینه شبیه یکدیگر می‌ باشند. در سقف‌ های یک طرفه، بار از یک جهت توزیع شده و سپس به تکیه‌ گاه روبروی یکدیگر منتقل می‌ شوند.

سخن پایانی

همانطور که در مبحث تفاوت سقف تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت متوجه شدید، در حال حاضر استفاده از یونولیت در ایجاد سقف‌ های ساختمانی جایگاه ویژه‌ای دارد.

اگر می‌ خواهید بهترین نوع یونولیت ساختمانی را سفارش دهید، گروه تولیدی و صنعتی آفر فوم بهترین انواع یونولیت‌ ساختمانی را در اختیار شما قرار می‌ دهد.

این مجموعه اقدام به عرضه انواع یونولیت ورقه‌ ای، یونولیت کرومیت و یونولیت سقفی به شما می‌ کند. از مهم ترین مزیت خرید از مجموعه ما می‌ توان، به تحویل فوری، ضمانت کالا و پرداخت در محل اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods