پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

تفاوت یونولیت و پلاستوفوم

تفاوت یونولیت و پلاستوفوم

چکیده محتوا

تفاوت یونولیت و پلاستوفوم

مهم‌ترین تفاوت یونولیت و پلاستوفوم در میزان مقاومت آن‌ها در برابر عوامل محیطی است‌. مقاومت یونولیت بیشتر از پلاستوفوم می‌باشد؛ زیرا در دما و فشار بالا تولید می‌گردد.

یونولیت و پلاستوفوم از پرفروش‌ترین و جدیدترین محصولات شیمیایی در بازار هستند. چرا شیمیایی؟ زیرا حجم بسیاری از بافت آن‌ها را مواد شیمیایی تشکیل داده است.

یونولیت و پلاستوفوم هر دو نوعی عایق حرارتی هستند، که دارای قابلیت و خصوصیات شگفت‌انگیزی می‌باشند. این دو محصول برتر با این که از نظر شکل ساختاری و کاربرد تا حدودی همانند یکدیگر هستند؛ اما با این حال تفاوت بسیاری دارند.

یونولیت از استایرن که نوعی ماده پتروشیمی می‌باشد تولید می‌گردد؛ اما پلاستوفوم از پلی استایرن که ناشی از فرآیند‌های شیمیایی استایرن است؛ تشکیل می‌شود. ازاین‌رو علاوه بر مقاومت بالا از نظر خلوص درجه نیز مرغوب‌تر است.

تفاوت یونولیت و پلاستوفوم یک یا دو تا نیست؛ بلکه مجموعه‌ای از جذابیت‌های خاص این دو محصول برتر می‌باشد. در ادامه مقاله برای فهم بیشتر خوانندگان عزیز، به صورت مختصر در رابطه با این مبحث توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

یونولیت چیست؟

در جهت توضیح مبحث تفاوت یونولیت و پلاستوفوم به معرفی یونولیت می‌پزدازیم؛ تا با چیستی این محصول آشنا شوید.

از ماده‌های باارزش که در به صورت خام و ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ یونولیت است. این ماده برتر دارای ساختاری منحصربه فرد می‌باسد؛ زیرا مولکول‌های ماده به شکل منسجمی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

تفاوت یونولیت و پلاستوفوم

به همین خاطر مقاومت و استحکام یونولیت‌ها شکست‌ناپذیر است‌. یونولیت همانطور که در بالا نیز ذکر شد، از ماده‌ استایرن پتروشیمی تولید می‌شود.

یونولیت‌ها خصوصیات نادری دارا هستند، زیرا شرایط تولید آن خاص و مکانیزه می‌باشد. از آن جایی که در محیطی عاری از هر گونه میکروب یا ناخالصی تولید می‌شود؛ کاربرد آن در مصارف خانگی نیز گسترده شده است؛ زیرا در برابر مواد شیمیایی نیز پایدار و خنثی است.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یونولیت سقفی با ما همراه باشید.

یونولیت، تحت هیچ شرایطی بافت و انسجام بافت خود را از دست نمی‌دهد؛ لذا از متریال‌های باخلوص بالا زیر نظر گروهی از کارشناسان ماهر و توانمند تولید می‌گردد.

پلاستوفوم چیست؟

ذکر تفاوت یونولیت و پلاستوفوم بدون آشنایی با پلاستوفوم سخت و دشوار است؛ زیرا تا زمانی که فرد نداند این ماده چیست، مسلما حتی با مطالعه تفاوت این دو محصول گیچ می‌شود. از این رو ما در وهله اول به توضیح خصوصیات و ویژگی پلاستوفوم می‌پردازیم.

پلاستوفوم ماده‌ای عالی و کاربردی است، که خاصیت عایق بودن دارد. این محصول برتر از ماده‌ پلی استایرن به دست می‌آید. بنابراین با توجه به مطالب فوق اولین تفاوت یونولیت و پلاستوفوم در ترکیبات آن‌ها است.

ترکیب پلاستوفوم از پلی استایرن به دست می‌آید. این ماده ترکیبی از چندین ماده شیمیایی است. بدین خاطر نسبت به یونولیت‌ها از خصوصیات بیشتری برخوردار است.

پلاستوفوم‌ها نیز در شرایطی مکانیزه و بهداشتی بدون دخالت دست تولید می‌گردند؛ زیرا متریال اولیه آن در همان بدو ترکیب شدن بی‌خطر و خنثی نبوده است. به همین خاطر در صورتی که فرآیند تولید محصول به شیوه صحیحی انجام نشود؛ پلاستوفوم نهایی نیز مملوء از عیب و بی‌کیفیت می‌باشد.

پلاستوفوم همانند یونولیت نوعی عایق حرارتی است، که کارایی آن در ایزوله ساختن تجهیزات و ساخت تجهیزاتی همچون مبل، تشک و پشتی است.

با توجه به کاربرد پلاستوفوم می‌توان گفت، این محصول نسبت به یونولیت بهداشتی‌تر است. بدین خاطر در تولید تجهیزات خانگی نقش بسیاری دارد. از این رو انواع کارخانه‌های تولیدی محصول، به صورت انبوه به تولید انواع پلاستوفوم می‌پردازند، تا جامعه با کمبود رو به رو نشود و در روند تولید محصولات خلل به وجود نیاید.

تفاوت بارز یونولیت و پلاستوفوم

کسب اطلاعات در رابطه با تفاوت یونولیت و پلاستوفوم در خرید به فرد کمک شایانی می‌کند؛ زیرا موجب شده فرد متناسب با نیاز مجموعه بتواند محصول مدنظر خود را خریداری کند.

از بارزترین تفاوت‌های یونولیت و پلاستوفوم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بهداشتی بودن پلاستوفوم
  • گران بودن یونولیت نسبت به پلاستوفوم
  • شکل ظاهری
  • متفاوت بودن جنس متریال تولیدی هر دو ماده
  • فرآیند برش یونولیت راحت‌تر از پلاستوفوم است.
  • مقاومت و استحکام یونولیت در برابر اشیاء تیز، گرما و رطوبت بیشتر است.
  • و…

سخن آخر

یونولیت و پلاستوفوم دو ماده شیمیایی برتر و باخاصیت هستند؛ زیرا کارایی آن‌ها تنها به فعالیت‌های صنعتی مربوط نیست، بلکه در مصارف شهری و خانگی نیز کاربرد وسیعی دارند. به همین خاطر سایت فروش آسمان فوم در زمینه خرید و فروش عایق‌های حرارتی به کمک شما می‌آیند، تا در بازه کوتاهی بتوانید محصولات مدنظر خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods