پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز

تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز

چکیده محتوا

تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز

تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز بر اساس یک سری فاکتور های خاص تعیین می شود ، که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد . از شما خواهش می کنیم ، در این مقاله با ما همراه شوید .

یونولیت کندسوز چیست ؟

برای بررسی تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز ، بیایید تا نوع کندسوز آن را معرفی کنیم . یونولیت کندسوز یک نوع مواد عایق حرارتی است ، که با استفاده از فناوری های پیشرفته تولید می شود . این ماده از دو لایه الیافی تشکیل شده است ، که در میان آن ها فضای خالی وجود دارد .

این فضا به عنوان یک لایه عایقی عمل می کند و باعث کاهش انتقال حرارت از یک سمت به سمت دیگر می شود . یونولیت کندسوز برای عایق کردن ساختمان ها ، صنایع ، اتومبیل ها و هواپیماها استفاده می شود و می تواند در دماهای بالا تا 1200 درجه سانتیگراد نیز مقاومت کند . همچنین ، این ماده باعث کاهش صدا و لرزش نیز می شود .

بخوانید: برای عایق صدا یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟

یونولیت بسوز چیست ؟

در رابطه با تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز ، لازم بوده تا نوع نسوز آن را نیز تعریف کنیم . این یونولیت در برخی شرایط با سرعت بالا می سوزد .

یونولیت به صورت عمده از فوم پلی‌استایرن تشکیل شده است و این فوم حاوی هیدروکربن‌هایی با طول زنجیره بلند می‌باشد و در صورت تماس با آتش و حرارت بالا سریعاً سوخته و منجر به آتش سوزی خواهد شد . به این نوع محصول ، یونولیت بسوز می گوییم و موارد مصرف آن ، در محیط هایی است ، که احتمال آتش سوزی و احتراق در آن ها وجود ندارد ‌.

یونولیت بسوز چیست ؟

تفاوت میان یونولیت کندسوز و بسوز

تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز در موارد زیر خلاصه می شود ‌؛

  1. سرعت سوختن : یونولیت کندسوز با سرعت کمتری آتش می‌گیرد و در صورت شعله ور شدن ، سرعت گسترش آتش در آن کمتر است . در مقابل ، یونولیت بسوز با سرعت بیشتری آتش گرفته و خطر آتش سوزی و گسترش آتش در آن بیشتر است .
  2. مقاومت حرارتی : یونولیت کندسوز در برابر حرارت و شعله های باز مقاومت بیشتری دارد و در مقابل یونولیت بسوز ، با حرارت کمتری به آتش می‌گیرد .
  3. جایگزینی : یونولیت کندسوز در برابر سایر روش های عایق حرارتی مانند الیاف شیشه ای و سنگ بازالت مقاومت بیشتری دارد و به دلیل این خاصیت فوق العاده کاربرد بیشتری دارد .
  4. ضریب هدایت حرارتی : یونولیت کندسوز در برابر یونولیت زودسوز ضریب هدایت حرارتی پایین‌تری دارد . به عبارت دیگر ، یونولیت کندسوز به خوبی حرارت را نگه داشته و تلفات حرارتی کمتری دارد .

با بیان تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز می توان این گونه گفت ، که یونولیت کندسوز قابل اعتماد تر است ‌.

تفاوت در کاربرد یونولیت کندسوز و بسوز

تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز باعث شده ، تا کاربرد این محصولات متفاوت باشد . یونولیت کندسوز در مواردی که نیاز به مقاومت بیشتری در برابر حرارت و آتش سوزی دارند ، مناسب است . این نوع یونولیت برای عایق حرارتی و صوتی در ساختمان ها ، انواع صنایع و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی ، کارخانجات و مراکز تولیدی و.. . استفاده می شود .

از طرف دیگر ، یونولیت بسوز به دلیل حساسیت بیشتر در برابر حرارت و خطر بالاتر آتش سوزی ، در محیط های با خطر آتش سوزی بالا و در کاربردهایی که نیاز به ایمنی بالاتری دارند ، استفاده نمی ‌شود . به عنوان مثال ، در ساخت و ساز ، یونولیت بسوز در پروژه‌ های ایمنی بالا مثل بیمارستان‌ ها ، هتل‌ ها و ساختمان‌ های با ارزش تاریخی استفاده نمی ‌شود .

یونولیت کندسوز به عنوان یک محصول به وجود آورنده ایمنی شناخته می شود ‌. از طرف دیگر ، یونولیت بسوز برای مواردی که نیاز به عایق حرارتی و صوتی دارند ، بکار می رود ، البته باید این شرط را در نظر گرفت ، که خطر آتش سوزی در آن ها کمتر است .

تفاوت در کاربرد یونولیت کندسوز و بسوز

بخوانید: آیا ساخت دکور با یونولیت امکان پذیر است ؟

تفاوت قیمت یونولیت کندسوز و بسوز

در رابطه با تفاوت یونولیت کندسوز و بسوز باید گفت ، که ویژگی های این محصولات سبب تفاوت قیمت آنان نیز شده است . هزینه تولید یونولیت کندسوز بیشتر می باشد ، کاربرد بالا و مصرف کمتر نمونه کندسوز نسبت به بسوز ، سبب شده تا قیمت آن بیشتر باشد .

به طور کلی ، هزینه یونولیت کندسوز حدود ۲ تا ۳ برابر هزینه یونولیت بسوز است . البته ، قیمت هر دو نوع یونولیت بسته به شرکت تولید کننده ، کیفیت و محل فروش وابسته می باشد .

کلام آخر

در رابطه با اختلاف کاربرد یونولیت کندسوز و بسوز باید گفت ، که این محصولات با وجود اختلاف هایی که دارند ، همچنان پر کاربرد بوده و در صنایع متعدد بکار می روند . شما می توانید بهترین آن ها را از مجموعه آفر فوم خریداری نمایید .

بخوانید: یونولیت سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods