پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

تولید عایق یونولیتی

چکیده محتوا

تولید عایق یونولیتی

تولید عایق یونولیتی مزیت های زیادی دارد. امروزه استفاده از یونولیت در ساخت و ساز ساختمان ها بسیار متداول است و بسیاری از افراد از یونولیت برای سقف منازل خود استفاده می کنند.

استفاده از یونولیت در ساختمان بسیار مقرون به صرفه بوده و قیمت آن نسبت به سایر مصالح می باشد. تولید کنندگان عایق های اولیتی نیز می توانند جایگزین متفاوتی را تولید و در اختیار سازنده قرار دهند.

اگر می خواهید در مورد تولید یونولیت عایق اطلاعاتی کسب کنید، توصیه می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

تعریف یونولیت

یونولیت یک ماده پتروشیمی سفید رنگ است که به دلیل وزن کم، مقاومت در برابر صدا و حرارت زیاد، جایگزین بسیار مناسبی برای خاک رس و بلوک می باشد. استفاده از سنگ برای دیوار، سقف و انواع دیگر مزایای بسیاری دارد.

حمل یونولیت برای مقاصد ساختمانی به دلیل وزن سبک آن آسان تر است. همچنین یونولیت می تواند گزینه مناسبی برای موقعیت های مختلف ساختمانی باشد.

به عنوان مثال، جایگزینی تیرها با پانل های سقف جامد می تواند هزینه ها را کاهش دهد و در زمان ساخت و ساز صرفه جویی کند. به همین دلیل امروزه تولید عایق یونولیتی افزایش چشمگیری داشته است.

تولید عایق یونولیتی

فرآیند تولید عایق یونولیت در کارخانه

تولید عایق یونولیتی (سقف و دیوار) با استفاده از مواد پلی استایرن انجام می شود که ابتدا در ظرف ریخته می شود تا دانه های اصلی تولید شود و سپس با بخار منبسط می شود.

سپس مواد منبسط شده به یکدیگر متصل شده و به شکل قالب در می آیند. بلوک ها و فوم در ابتدا بزرگ هستند، اما در نهایت با استفاده از کاتر جعبه به اندازه استاندارد بریده می شوند.

در کارخانه یونولیت چگالی، اندازه، ضخامت و دما در نظر گرفته می شود و سرعت بخار و جهت برخورد گاز به دانه باید ارزیابی شود.

چرا که بررسی تمامی این عوامل بر کیفیت تک سنگی تاثیر بسزایی دارد. برای تولید Unolith پارامترهایی مانند خواص و ویژگی های مکانیکی و فیزیکی در طول فرآیند ساخت در نظر گرفته می شود.

ویژگی ها به معنی عایق صوتی محصولات Unolit است. ویژگی های دیگری مانند سبکی، خواص انتقال حرارت و پایداری حرارتی نیز در نظر گرفته شده است.

عایق یونولیت و دلایل ساخت آن

عایق صوتی دیوارها

راحتی و مصرف کم انرژی

فواید زیادی برای محیط زیست

نیاز به تغییر طراحی

عایق صوتی دیوارها:

در طول آزمایشات انتقال صدا، دیوارهای عایق صوتی یونولیت بهتر از دیوارهای معمولی صدا را منتقل می کنند.

راحتی و مصرف کم انرژی:

تولید این عایق به روشی با عملکرد حرارتی بالا انجام می شود. مقاومت هوا که توسط عایق یکپارچه و بتن ایجاد می شود، جریان های همرفت را حذف می کند، اما نه در دیوارهای بتنی. در نتیجه با استفاده از UIT می توان 25 تا 50 درصد در مصرف انرژی نسبت به روش های سنتی صرفه جویی کرد.

بسیاری از مزایای زیست محیطی:

عایق های غیر استاندارد، بر خلاف دیوارسازی سنتی، امکان کاهش استفاده از چوب در ساخت و ساز را فراهم می کند. عملکرد حرارتی بهتر ساختمان های ساخته شده با عایق سلولی می تواند به طور قابل توجهی نیاز انرژی برای گرمایش، سرمایش و ذخیره سازی را کاهش دهد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یونولیت سقفی با ما همراه باشید.

انعطاف پذیری برای طراحی مناسب:

با ساخت این عایق و استفاده از نوع آن می توان انعطاف طرح را با انعطاف بسیار زیاد افزایش داد. زیرا می توانند دیوارهای بلند یا منحنی، دهانه های بزرگ، دهانه های سقف بلند، زوایای سفارشی و اشکال سقف های مختلف داشته باشند.

شکل دادن و برش عایق غیروالیتی بسیار آسان است. بنابراین، به معماران این امکان را می دهد که بدون نگرانی در مورد بار ساختاری ساختمان، دیوارهای منحنی و زوایای سفارشی ایجاد کنند.

مهمترین فاکتورها در ساخت عایق یونولیت

در تولید عایق یونولیتی عوامل زیادی در نظر گرفته می شود تا بتوان یک عایق با کیفیت و سفارشی تولید و به فروش رساند.

عواملی مانند خواص فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و اصول محاسباتی از مهمترین عواملی هستند که برای تولید عایق باید در نظر گرفته شوند.

اما برخی از نکات مهمی که برای تولید یکپارچه باید در نظر گرفته شود عبارتند از استحکام کششی، چگالی و تراکم پذیری، ضریب هدایت حرارتی، برش معمولی با تجهیزات ویژه و بررسی ساختار پایه گرانول.

سخن پایانی

تولید عایق یونولیتی امروزه بسیار کاربردی بوده و مزایای زیادی دارد.  با استفاده از یونیولیت، مصرف بتن را تا 30 درصد کاهش می دهیم، مقاومت بالا در برابر آتش سوزی، سهولت انتقال یونیولیت به محل های مختلف ساختمانی و گچ کاری آسان و در نتیجه صرفه جویی در زمان و هزینه در حین ساخت از دیگر مزیت های آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods