پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

تولید یونولیت تزریقی

تولید یونولیت تزریقی

چکیده محتوا

تولید یونولیت تزریقی

امروزه یونولیت ها توانسته اند بسیاری از صنایع را به خود وابسته سازند.استفاده از انواع پلاستوفوم ها توانسته است بسیاری از نیازهای تولید کنندگان و مصرف کنندگان را برطرف سازد. یونولیت ها به شکل های مختلفی تولید می شوند که تولید یونولیت تزریقی نیز شباهت هایی با دیگر یونولیت ها دارد و در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع یونولیت با کارشناسان فروش آفرفوم در ارتباط باشید

آشنایی با یونولیت تزریقی

یونولیت تزریقی یکی از یونولیت های پرکاربرد در صنایع می باشد که مناسب مکان هایی می باشد که استفاده از یونولیت های ورقه ای ، یونولیت دیواری و دیگر فوم ها امکان پذیر نمی باشد.این نوع از یونولیت شباهت ها و تفاوت هایی با هم دارند که آنها را از هم متمایز می کند. تولید یونولیت تزریقی دارای مراحلی همچون پیش انبساط ، تثبیت فوم و و قالب گیری می باشد.

بررسی روش های تولید یونولیت تزریقی

در تولید یونولیت تزریقی تفاوت های اندکی وجود دارد و می توان گفت که از نظر ساختار و شکل شبیه به یکدیگر هستند ولی از نظر کارایی کمی با هم متفاوت می باشند. همانطور که گفته شد برای تولید این فوم ها باید از 3 مرحله گذر کرد. ابتدایی ترین مرحله مربوط است به پیش انبساط که می توان این مرحله را به مرحله پخت هم نامگذاری کرد.

آشنایی با فوم تزریقی

مرحله پیش پخت

در این مرحله از تولید یونولیت تزریقی مواد اولیه مورد نیاز را به داخل دیگ های مخصوصی قرار می دهند تا بتوانند بر اثر حرارت های لازم این دانه ها را چندین برابر اندازه اولیه تبدیل کنند. استفاده از مواد اولیه مناسب می تواند در شکل گیری و کیفیت نهایی این محصول اثر گذار باشد. در تهیه این نوع یونولیت از فشار بیشتری برای شکل دهی و ساخت آن استفاده می شود که نسبت به دیگر یونولیت ها تقریبا 2 برابر بیشتر است.

مرحله تثبیت یونولیت

مرحله تثبیت در همه یونولیت ها وجود دارد ولی مدت زمان آن با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور مثال برای تولید یونولیت سقفی به 6 الی 12 ساعت زمان نیاز است تا فوم تولید شده به تثبیت کامل برسد. اما برای توید یونولیت تزریقی تنها به 2 ساعت زمان نیاز می باشد. سپس فوم های تثبیت شده به قالب ها تزریق می شوند. در این مرحله با استفاده از بخار آب در دمای معین که معمولا حدود 180 درجه می باشد فوم را تحث فشار قرار می دهند تا شکل قالب را به خود بگیرد. سپس برای تثبیت شکل فوم تزریقی از آب سرد استفاده می کنند که در ادامه توسط شوک حرارت این مهم فراهم می شود.
تا به اینجا یونولیت به شکل دلخواه در آمده و باید برای خشک کردن فوم ها ، آنها را به مکان دیگری منتقل نمود. برای دیگر یونولیت ها به منظور خشک کردن فوم ها آنها را به انبار و گرمخانه انتقال می دهند ولی در فوم های تزریقی نیازی به گرمخانه نمی باشد.

مرحله طراحی قالب برای تولید یونولیت تزریقی

برای تولید یونولیت ها لازم است که یک نمونه اولیه در دسترس باشد تا بتوان قالب سازی را طراحی و به مرحله اجرا در آورد. ابعاد قالب ، اندازه و شکل آن برای طراحی قالب اهمیت بالایی دارد. با داشتن مشخصات لازم می توان به دستگاه پرس برنامه ای مشخص برای تعداد ضربه های لازم که به تولید یونولیت تزریقی می انجامد تعیین کرد. در ادامه سوراخ هایی برای تعبیه نازل های بخار تعیین می شود و تعداد این سوراخ ها می توانند به بخار رسانی و کیفیت این یونولیت ها کمک شایانی کند. لازم به ذکر است که حساسیت بالا در ساخت قالب ها می تواند به کیفیت هر چه بیشتر این محصول کمک کند. مراحل تولید فوم های تزریقی بسیار شبیه به تولید یونولیت ورقه ای می باشد.

استفاده از دستگاه برای تزریق یونولیت

تفاوت عمده این محصول با دیگر فوم ها ، استفاده از دستگاه برای تزریق فوم می باشد. این نوع فوم نیازمند یک دستگاه می باشد تا بتواند فوم را به سطحی دلخواه منتقل نماید. اما در دیگر فوم ها نیازی به هیچ دستگاهی نمی باشد. این دستگاه ها دارای 2 نوع دستی و اتومات هستند. استفاده از دستگاه های اتوماتیک می تواند سرعت اجرا را تا حدود زیادی بالا برده و دارای مزایا و معایبی می باشند. با استفاده از دستگاه های خودکار فشار هوا می تواند براحتی فوم را به مناطق مختلف انتقال دهد.

کاربرد یونولیت تزریقی

تا ببه اینجا درباره تولید این محصول صحبت کردیم. اما کاربرد این محصول می تواند کمک شایانی به استفاده از آن کند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

  • به طور کلی تولید یونولیت تزریقی و استفاده از آن برای نقاطی است که دسترسی به آن مشکل می باشد به مانند سوراخ خا ، پنجره ها و …
  • استفاده از فوم تزریقی در ساخت یخچال و ماشین لباس شویی
  • کاربرد فوم های تزریقی در خودرو سازی علی الخصوص تولید داشبورد و …
  • بهره گیری از فوم های تزریقی در مبل و دکور منازل
  • دیگر کاربرد این فوم ها در کشتی سازی و صنایع شیمیایی می باشد

تولید یونولیت تزریقی

کلام پایانی

در این مقاله تولید یونولیت تزریقی را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم و شما عزیزان را از کاربردهای آن مطلع ساختیم. این فوم ها بسیار شبیه به دیگر یونولیت ها می باشند و تفاوت آنها در شکل و اندازه و نحوه بکارگیری آنها می باشد. مجموعه آفر فوم با سال ها تجربه توانایی تولید انواع یونولیت ها اعم از فوم های تزریقی را به صورت انبوه دارا می باشد.

مقاله پیشنهادی

یونولیت کرومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods