پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت

روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت

چکیده محتوا

روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت

امروزه شاهد پیشرفت علم در زمینه ساخت و ساز هستیم، متداول ترین نوع سقف هایی که در حال حاضر شاهد استفاده از آن ها در صنعت ساخت و ساز می باشیم، سقف های تیرچه و بلوک یکی از پرطرفدارترین انواع سقف ها می باشند. یکی از سقف های کاربردی و بسیار مجبوب کوبیاکس است.

در ادامه قصد داریم به روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت مزایا و معایب آن اشاره کنیم. برای آشنایی با این روش اجرای سقف با ما همراه باشید.

سقف کوبیاکس چیست؟

برای آشنایی بیشتر با روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت لازم است، بدانید که این نوع سقف ها در حقیقت با عنوان سقف دال دو محوره ی توخالی شناخته می شوند. علت شهرت این سقف ها در ایران با نام کوبیاکس این است، که در ایران با برند سوئیسی کوبیاکس معرفی شده است.

مهمترین ویژگی این سقف طراحی آن ها به شکل دال دو طرفه می باشد. این ویژگی شباهت زیادی به سقف های بتنی دال دو طرفه دارد. تفاوت این دو سقف در بخش هسته بتن مرکزی می باشد، که در این قسمت ها فاقد کاربرد سازه ای است. برای پرکردن این بخش ها از گوی های توخالی که از جنس پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن جایگزین می گردد. در واقع ایده سقف کوبیاکس از دوره باستان وجود داشته است، اما در سال 2004 این روش به شکل مدرن و امروزی ارائه شد.

محصول پیشنهادی: یونولیت کرومیت

سقف کوبیاکس چیست؟

مزیت‌های اقتصادی، فنی، معماری و طراحی سقف کوبیاکس

در ادامه موضوع روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت باید به این مسئله اشاره کنیم، که سقف های کوبیاکس در مقایسه با سقف های تیرچه و بلوک دارای تفاوت هایی هستند، که این تفاوت ها شامل طراحی، هزینه، نحوه ی معماری و …. می باشد. همانطور که قبلا اشاره کردیم این سقف ها از مزیت های زیادی برخوردار هستند.

یکی از مهمترین مزیت های فنی سقف های کوبیاکس می توانیم علاوه بر باربری دو طرفه، بهینه سازی دال و فونداسیون، المان های عمودی در سازه ها، کنترل خیزی بهتر، کاهش ارتفاع کلی در سازه ها، حذف نیروهای اصلی موجب می شود، که این مدل سقف ها گزینه ای ایده آل باشند.

در ادامه موضوع روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت باید بگوییم، که این مدل سقف دارای مزایایی مانند امکان پذیرش کاربری های مختلف، قابلیت پذیرش کاربری های گوناگون، ایجاد انعطاف پذیری در پلان های معماری، قابلیت تغییر کاربری افقی و عمودی به سادگی، قابلیت ایجاد بازشوها، در هر سایز و اندازه ای، دسترسی به فضای مفید و …. از جمله مواردی می باشد، که در هنگام این نوع سقف قابل اجرا می باشد.

در این مطلب مزیت های استفاده از روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت را ادامه می دهیم، اگر بخواهیم سقف های کوبیاکس را از لحاظ اقتصادی با دیگر سقف ها مقایسه کنیم، مزایای متعددی در مقایسه با دیگر سقف ها دارند. انتخاب سقف های کوبیاکس موجب می شود، که مصرف بتن به میزان 5 تا 15 درصد کاهش هزینه داشته باشید.

علاوه بر این می توانید با کاهش هزینه ها در مواردی مانند زمان ساخت، اجرای تاسیسات و کاهش ارتفاع تمام سازه که به علت بهینه سازی ارتفاع اتفاق می افتد. از نظر اقتصادی انتخاب سقف کوبیاکس در برابر سقف های تیرچه و بلوک بین 5 تا 15 درصد در کل سازه صرفه جویی به عمل می آید. از دیگر مزیت های استفاده از سقف های کوبیاکس کاهش 50 درصد مصالح می باشد.

در ادامه بحث روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت باید به این نکته اشاره کنیم، این سقف ها در برابر زلزله و انفجار و …. مقاومت بالایی دارند.

مزیت‌های اقتصادی، فنی، معماری و طراحی سقف کوبیاکس

 

سخن پایانی

آفر فوم با ارائه ی مطلب روش اجرای سقف کوبیاکس و مقایسه اقتصادی آن با سقف تیرچه یونولیت قصد دارد، به شکل مختصر برخی موارد را که ، باعث صرفه جویی اقتصادی می شوند، مورد بررسی قرار داده است. همانطور که می دانید سقف ها یکی از مهمترین بخش های ساختمان ها به شمار می روند. بنابراین باید در هنگام انتخاب نوع سقف با افراد متخصص در این زمینه مشاوره لازم را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods