پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت

سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت

چکیده محتوا

سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت

امروزه در صنعت ساخت و ساز ساختمانی از دو روش به منظور اجرای سقف سازه ها کمک می گیرند . سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت از جمله روش های مدرن به منظور ساخت سقف ساختمانی به شمار می روند . استفاده از این دو نوع سقف مزایای بی شماری به همراه دارد .

داشتن مزایای متعدد برای این دو نوع سقف ساختمانی ، پیمانکاران را ، برا آن داشته تا ، به استفاده از سقف های تیرچه یونولیت و کرومیت روی بیاورند . در این مبحث در نظر داریم تا ، به بررسی ساختار ، ویژگی ها ، مزایا و سایر مشخصه های این دو نوع سقف بپردازیم .

سقف تیرچه یونولیت چه نوع سقفی می باشد ؟

 

در ابتدای مبحث سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت به معرفی سقف تیرچه یونولیت می پردازیم . این نوع سقف از بلوک های سفالی ، تیرچه و همچنین ، بلوک های سیمانی تشکیل شده است . طبیعتاً به دلیل استفاده از بلوک های سیمانی و همچنین ، بلوک های سفالی وزن سقف ها بالاتر خواهد رفت .

راهکار این مشکل استفاده از یونولیت و جایگزین نمودن آن ها با بتن است . به این ترتیب ، وزن سقف کاسته و از وزن های کششی ایجاد شده بر رو آن کاهش می یابد . سقف تیرچه بلوک در مصارف ساختمانی از استقبال فراوان و رواج زیادی برخوردار است .

مزایای سقف تیرچه یونولیت چه می باشد ؟

در این بخش از مبحث سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت به معرفی بعضی از مزیت های سقف تیرچه یونولیت خواهیم پرداخت . ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ، سقف تیرچه یونولیت در ایران بسیار رواج داشته و می توان آن را سقف رایج به شمار آورد . دلیل این امر را ، می توان در مزایای ذیل یافت ؛

 

  • اجرای راحت : تیرچه ها و یونولیت های این سقف دارای وزن بسیار سبک هستند . به همین دلیل ، نیازی به استفاده از ماشین آلات سنگین برای جا به جایی آن ها نمی باشد .
  • عایق مناسب : این نوع سقف عایق صوتی ، حرارتی و حتی رطوبتی است و از نفوذ حشرات موذی به درون ساختمان جلوگیری به عمل می آورد .
  • مقاومت در برابر حرارت آتش : با استفاده از یونولیت های کند سوز در سقف تیرچه یونولیت ، این سقف از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار خواهد بود .

 بیشتر بخوانید: یونولیت کرومیت

سقف تیرچه کرومیت چه نوع سقفی می باشد ؟

در ادامه مبحث سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت به معرفی و ارائه توضیحی در باره سقف تیرچه کرومیت خواهیم پرداخت . سقف تیرچه کرومیت را ، به طور مختصر سقف کرومیت نیز می نامند و اکثرا برای سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد .

تیرچه های موجود در سقف تیرچه کرومیت از نوع جان باز بوده و اندکی با سایر تیرچه ها متفاوت هستند . از بارزترین و اساسی ترین ویژگی های این سقف ، استحکام و مقاومت بسیار بالا است . سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت از دو نوع سقف های رایج و مدرن هستند .

می توان گفت که ، سقف تیرچه کرومیت جزو سقف های اقتصادی به شمار می رود و دلیل این امر را ، می توان در قابلیت بتن ریزی هم زمان چند سقف یافت . توانایی تحمل بار مرده و همچنین ، بار زنده ساختمان از دیگر ویژگی های بارز این نوع سقف می باشد .

مزایای سقف تیرچه کرومیت چه هستند ؟

 

در ادامه از مبحث سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت برخی از مزیت های سقف تیرچه کرومیت را ، به حضورتان معرفی می نماییم . در بخش قبلی از این مطلب به چند مزیت فوق العاده این سقف نیز اشاره گردید . برخی دیگر از مزایای بی نظیر سقف تیرچه کرومیت به شرح زیر می باشند ؛

 

  • کاهش تنش بتن : تیرچه های جان باز در این سقف توانایی تحمل وزن بسیار بالا را ، دارند و همین امر باعث تحمل وزن بالای بتن خیس و کاهش تنش آن می گردد .
  • کاهش وزن سازه : به دلیل کاهش مصرف بتن در این نوع سقف ، شاهد کاهش وزن سازه نیز هستیم .
  • بدون نیاز به شمع بندی : قدرت بالای تیرچه ها در تحمل وزن بتن ، منجر به عدم نیاز به استفاده از شمع بندی می شود .
  • هزینه اقتصادی : هر دو سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت از قیمتی اقتصادی و مقرون به صرفه برخوردار هستند .
  • یکپارچگی سقف و اسکلت : در سقف تیرچه کرومیت ، تیرچه های سقف را ، به اسکلت ساختمان جوشکاری می نمایند و همین امر منجر به استحکام و یکپارچگی سازه و اسکلت آن می شود .

مزایای سقف تیرچه کرومیت چه هستند ؟

کلام پایانی

 

سقف تیرچه یونولیت و تیرچه کرومیت دو نوع از سقف های مستحکم ، قدرتمند و مقرون به صرفه در صنعت ساخت و ساز ساختمانی به شمار می روند . بهره مندی از مزایای بی نظیر این سقف ها منوط به استفاده از یونولیت های مرغوب است .

جهت تهیه و خریداری انواع یونولیت ها می توانید به مجموعه آفر فوم مراجعه نمایید . جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره به کارشناسان این مجموعه مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods