پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

فوم عایق پلی استایرن چیست ؟

فوم عایق پلی استایرن چیست ؟

چکیده محتوا

فوم عایق پلی استایرن چیست ؟

فوم عایق پلی استایرن حاصل ترکیب فناوری های روز دنیا و ترکیبات شیمیایی است . این محصول را به عنوان یک کالای سرمایه ای و یا متریالی جهت تولید وسایل مختلف می شناسیم ‌. این فوم همان طور که از نامش پیداست ، عایق ویژه ای است و به خوبی مورد بهره وری قرار می گیرد . در این مقاله بیشتر این کالا را بررسی خواهیم نمود ، پس لطفا با ما همراه شوید .

بیشتر بخوانید: خرید یونولیت کرومیت

تعریف فوم عایق پلی استایرن

فوم عایق پلی استایرن در برابر انتقال دما مقاومت زیادی دارد و مانع از نفوذ حرارت خواهد شد . پلی استایرن یک پلیمر ساختاری بوده ، که به صورت فوم درآمده و به شکل بسته بندی های عایق حرارتی استفاده می شود .

این فوم دارای ساختاری سلولی بوده ، که شامل توده های هوا درون سلول های بسته است . در واقع این سلول ها با حفره های هوا ، در برابر انتقال دما همچون یک سد عمل می نمایند . این سلول ها مانع از جابجایی و انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر شده است .

علاوه بر خواص عایق حرارتی ، فوم عایق پلی استایرن دارای خواص عایق صوتی بوده و امواج صوت را به کلی تغییر می دهد و از نفوذ و انتشار صداهای ناخواسته درون ساختمان جلوگیری می نماید .

این نوع فوم چند منظوره بوده و از آن استفاده های زیادی می شود ، جهت عایق بندی دیوار ، سقف ، کف و سایر بخش های ساختمان این محصول بهترین است ، البته این تنها کارایی فوم مذکور نخواهد نبوده و در صنایع مختلفی نیز شاهد کاربرد این محصول می باشیم .

تعریف فوم عایق پلی استایرن

کابررد فوم عایق پلی استایرن

فوم عایق پلی استایرن به دلیل خواص عایق حرارتی ، صوتی و وزن سبک ، در صنایع مختلف و به ویژه در صنایع ساختمانی کاربرد فراوانی دارد . به موارد زیر توجه کنید ؛

 1. عایق بندی ساختمان : برای عایق بندی دیوار ، سقف و قسمت های مختلف ساختمان این محصول کاربرد دارد . این عایق حرارتی از انتقال حرارت از داخل به بیرون و بر عکس جلوگیری کرده و از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می کند .
 2. عایق بندی لوله ها و تاسیسات : این محصول برای عایق بندی لوله های گرمایشی ، سرمایشی ، آب و فاضلاب و سیستم های تاسیساتی مورد استفاده قرار می گیرد .
 3. بسته بندی : پلاستوفوم عایق پلی استایرن به عنوان ماده ای مناسب برای بسته بندی محصولات حساس به دما استفاده می شود . این فوم عایق از تغییرات دمایی خارجی محصولات محافظت کرده و از آسیب ناشی از شوک حرارتی جلوگیری می نماید .
 4. صنعت خودروسازی : این محصول در صنعت خودروسازی برای عایق بندی قطعات و سیستم های خودرو کاربرد دارد و کارایی خودرو تا به حداکثر میزان ممکن می رساند .
 5. صنعت الکترونیک : این محصول در صنایع الکترونیکی برای عایق بندی قطعات الکترونیکی و حفاظت از آنها در برابر حرارت و ضربات مورد کاربرد داشته و از انتشار حرارت جلوگیری می نماید .

مزایای استفاده از فوم عایق پلی استایرن

فوم عایق پلی استایرن محصولی ویژه است ، که استفاده از آن با مزایا و منافع مختلفی همراه می باشد ؛

 1. کاهش هزینه ها : با عایق بندی به واسطه این محصول هزینه ها تا میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت ، چرا که با حبس حرارت ، نیاز به دریافت انرژی بیشتر نخواهد بود .
 2. صرفه جویی در مصرف انرژی : این محصول همان طور که اشاره شد ، مانع از مصرف انرژی بیشتر می شود و از هدر رفت آن نیز جلوگیری می نماید .
 3. عایق صوتی : با استفاده از این محصول دیگر نیازی به عایق صوتی نداریم ، چرا که با یک محصول چند کاره مواجه هستیم .
 4. سبک و مقاوم : این محصول وزن کمی داشته و مانع از افزایش وزن سازه می شود ، هم چنین به دلیل مقاومت بالا از استهلاک کمی بهره مند است و عمر زیادی دارد .
 5. مقاومت در برابر رطوبت : پلاستوفوم عایق پلی استایرن ضد آب است و قابلیت جذب رطوبت را ندارد . با این وجود می توانیم در محیط های مستعد رطوبت به عنوان یک عایق ویژه از آن بهره مند گردیم .
 6. قابلیت بازیافت : این محصول قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارد . این ویژگی باعث کاهش تولید زباله ها و حفظ محیط زیست می شود .

مزایای استفاده از فوم عایق پلی استایرن

کلام آخر

در این مقاله هدف ما بررسی فوم عایق پلی استایرن بود ، این فوم برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گرفته و سبب شده تا با پرداخت هزینه ی کمتری از کارایی چندین محصول بهره مند گردیم . مجموعه ی آفر فوم این محصول را به خوبی تولید کرده و به بازار ارائه می نماید ، در صورت نیاز می توانید مستقیما از وب سایت ایشان خرید خود را تکمیل کنید .

بیشتر بخوانید: مزایای فوم بتن چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods