پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

مزایای استفاده از یونولیت نسبت به تیرچه

مزایای یونولیت نسبت به تیرچه

چکیده محتوا

مزایای استفاده از یونولیت نسبت به تیرچه

امروزه با پیشرفت تکلنولوژی در صنیع مختلف از جمله ساخت و ساز باعث شده تا برای ساخت از ایمنی بیشتری برخوردار باشند.از این رو قصد داریم تا مزایای استفاده از یونولیت را نسبت به استفاده از تیرچه ها را در اختیار شما قرار دهیم.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع یونولیت با کارشناسان فروش آفرفوم در ارتباط باشید

استفاده از یونولیت یا تیرچه؟

مزایای استفاده از یونولیت بسیار بیشتر از تیرچه ها می باشند.استفاده از یونولیت ها باعث سبک سازی سقف ساختمان ها و به طور کلی باعث سبک تر شدن کل سازه خواهد شد.

استفاده از مصالح به روز و استاندارد به جای مصالح قدیمی و سنتی باعث شده سرعت ساخت بالا برود و از نظر اقتصادی بسیار بصرفه تر از روش های سنتی باشند.

استفاده از تیرچه بلوک ضعف های زیادی را بهمراه دارد که استفاده از آنها می تواند ایمنی ساختمان را پایین بیاورید.مقاوم نبودن در برابر آتش ، رطوبت و زلزله از مواردی می باشد که می تواند باعث حوادث ناگواری شود.

با توجه به نگرانی هایی که برای استفاده از سقف های تیرچه بلوک وجو داشت ، یونولیت ها جایگزین این روش های سنتی و پر از ایراد شدند.به طور کلی می توان گفت که استفاده از یونولیت از نظر ایمنی ، سهولت در انجام کار و اقتصادی بهتر از استفاده از سقف های تیرچه بلوک و سیمانی می باشند.

مزایای استفاده از یونولیت نسبت به تیرچه

معرفی مزایای استفاده از یونولیت در ساختمان

سقف های یونولیتی در هنگام اجرا از یک دال فوقانی بهره می برند و همزمان از میل گرد و بتن استفاده می کنند.

در ابتدای ظهور یونولیت سقفی بعضی ها گمان می کردند که این محصول مقاومت خوبی را در برابر وزن سقف ها ندارند.اما پس از تحقیقاتی که بعمل آمد متوجه شدند که یونولیت ها بدلیل ساختار مولکولی که دارند از مقاوت بالاتری نسبت به تیرچه بلوک ها داشته و دوام بیشتری دارند.

استفاده از بلوک های سقفی در دهانه های بلند از دیگر مزیت های این محصول پرطرفدار می باشد.اما استفاده از سقف های تیرچه بلوکی در دهانه های بلند امکان پذیر نمی باشد و بیشتر در دهانه های کوتاه از آن استفاده می شود.

استفاده از یونولیت ها به جای تیرچه بلوک ها و سقف های سیمانی باعث شده تا از ستون های بزرگ و مزاحم باعث آزاد سازی فضای منازل شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره یونولیت سقفی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

حذف تیرهای میانی از دیگر مزایای استفاده از یونولیت

در گذشته برای حذف تیرهای میانی راه اصولی و ایمنی در دست نبود.اما با سر کار آمدن بلوک های سقفی یونولیتی این امکان فراهم شده است.

در گذشته استفاده از دهانه های قاب خشمی به منظور لرزه بر بودن استفاده میشد و از تیرها برای مهار بار سنگین سقف استفاده می شد.

اما یونولیت این معایب را ندارند و می توان تیرهای میانی را به صورت کامل حذف کرد و امروزه از آنها بعنوان دال تخت بتنی بهره می برند.از دیگر مزایای استفاده از یونولیت می توان به اجرای صحیح ارتفاع طبقات و اجرای راحت و مقرون بصرفه یونولیت ها اشاره کرد.

در صورت استفاده از یونولیت ها می توان ارتفاع خاک برداری رو تا ارتفاع قابل قبولی کاهش داد که هم از نظر ایمنی و هم از نظر اقتصادی مناسب می باشد.

عایق صوتی و حذف لرزش سقف ساختمان از دیگر مزایای استفاده از یونولیت

بزرگترین مشکلی که در گذشته برای اجرای سقف های تیرچه بلوکی وجود داشت لرزش سقف بود.شاید در خانه خود و یا اقوام خود متوجه این موضوع شده باشید که در هنگام راه رفتن سقف دچار ارتعاش و لرزش می شود که باعث نارضایتی ساکنین می شد.

از طرفی صدا براحتی قابل انتقال بود و تیرچه بلوک ها به طور کلی توانایی حذف صداهای مزاحم را دارا نمی باشند.

از این رو استفاده از یونولیت رواج پیدا کرد و باعث از بین رفتن مشکلات این چنینی گردید.یکی دیگر از مزایای استفاده از یونولیت نسبت به تیرچه حذف صداهای مزاحم و لرزش سقف می باشد.

استفاده از تیرچه های یکدست و منظم در سقف های یونولیتی و ایجاد حفره هایی در زیر سقف های یونولیتی باعث برطرف شدن مشکلات لرزش سقف و ایجاد صداهای ناهنجار شد.

حذف سقف های سیمانی و پیش ساخته از مزایای استفاده از یونولیت ها می باشد

استفاده از بلوک های سیمانی و تیرچه های پیش ساخته باعث افزایش قیمت ساخت میشود.

همچنین بدلیل وزن زیاد بلوک های سیمانی و حمل و نقل دشوار آن امروزه استفاده زیادی از آنها نمی شود.مزایای استفاده از یونولیت نسبت به تیرچه ها عدم محدودیت در استفاده از آرماتور ها می باشد.

این یونولیت ها در مواقع حوادث غیر مترقبه به مانند سفال ها خورد نمی شوند و باعث کاهش ایمنی ساختمان نمی گردند.

استفاده از یونولیت سقفی استاندارد باعث صرفه جویی در زمان ساخت هم می شود.کارگران می توانند براحتی بلوک های سقفی را جابجا کنند و خطری آنها را تهدید نمی کند.

یونولیت یا تیرچه

نظارت بر مصرف بتن و میلگرد از مزایای استفاده از یونولیت ها می باشد

همانطور که گفته شد در بلوک های یونولیتی می توان آرماتوربندی و بتن ریزی را درجا انجام داد.اما برای اجرای سقفی های تیرچه ای می بایست تیرچه ها را در کارگاه تولید می شد که کارگاهی تولیدی بعضا از مواد بی کیفیت استفاده می کردند و در پاشنه از میلگردهای کمتری استفاده می شد.اما استفاده از یونولیت ها قابل رویت می باشد و برای اجرا می توان بر مصرف بتن و میلگرد نظارت کامل داشت.

عدم تشکیل درز سرد در استفاده از یونولیت های سقفی

یکی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از سقف های تیرچه وجود داشت تشکیل درزهای سرد بین سقف و پاشنه بود.اما امروزه با استفاده از یونولیت های سقفی و یونولیت کرومیت میتوان این مشکل را براحتی برطرف نمود و باعث استحکام بیشتر سقف های ساختمانی بود.

کلام پایانی

به طور کلی می توان پیدایش سقف های یونولیتی را انقلابی در صنعت ساختمان سازی دانست.استفاده از یونولیت ها بدلیل خواص مولکولی که دارند می توانند مزیت های بی شماری را به اجرا کنندگان ببخشند.شما عزیزان می توانید برای سفارش انواع یونولیت سقفی ، کرومیت ، یونولیت ورقه ای با شماره گیری  09126090200 در 7 روز هفته تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods