پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

مزایای سقف کرومیت

مزایای سقف کرومیت

چکیده محتوا

مزایای سقف کرومیت

یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در ساختمان هایی بلند مرتبه و برج های طبقاتی سقف کرومیت است. مزایای سقف کرومیت بسیار است، که از جمله آن ها کمک به یکپارچگی اسکلت برج و سقف آن می باشد. همانطور که گفتیم، این سقف ها مزایای بسیاری داشته به همین دلیل در اکثر ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد.

ما در طول این مطلب از خود می خواهیم، با شما در ارتباط با مزیت های این نوع از سقف ها و استفاده آن ها در ساخت و ساز صحبت کنیم. پس بهتر است، در ادامه این متن با ما همراه باشید.

با سقف کرومیت بیشتر آشنا شوید

پیش از آن که با همدیگر در ارتباط با مزایای سقف کرومیت صحبت کنیم، این نوع از سقف ها را به شما معرفی خواهیم کرد. این مدل از سازه ها نوعی سقف تیرچه بلوک محسوب می شود. در ساخت آن ها از تیرچه فلزی با جان باز استفاده خواهد شد.

از این مدل مصالح در سازه های فولادی استفاده کرده و نوعی سقف جدید به شمار می رود. نکته جالب توجه این است، که مزیت سقف کرومیت نسبت به سایر سقف ها بیشتر بوده و به همین دلیل از جانب افراد بسیاری مورد توجه می باشد.

با بهره گیری از تیر کرومیت چند سقف به صورت همزمان قابل بتن ریزی بوده و این مسئله می تواند، هزینه های شما را در ساخت و ساز کاهش بدهد. تیرچه کرومیت شکلی ایستاده داشته نیز شمع زیر سقف برای اجرای آن ها نیاز نخواهد بود. تیرچه های معرفی شده به حالتی طراحی شده که توانایی تحمل وزن بتن و قالب را به حالت همزمان دارد.

پس بعد از عملیات بتن ریزی تیرچه فولادی با بتن ترکیب خواهد شد. این گونه بار وارده برروی سقف را به دوش خواهد کشید. پس مهم ترین مزایای سقف کرومیت تحمل بار پیش از بتن ریزی و بعد از آن است.

با سقف کرومیت بیشتر آشنا شوید

مهم ترین مزیت های سقف کرومیت چیست؟

همانطور که در قسمت فوقانی متن گفتیم، سقف کرومیت بنابر ویژگی هایی بسیار که در دِل خود جای داده امروزه در ساختمان سازی های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. ما در قسمت زیر به برخی از مهم ترین مزایای سقف کرومیت اشاره خواهیم کرد. پس بهتر است، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید؛

·         وزن بالایی تحمل می کند

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های این نوع از سقف تحمل وزنی بالاست. (به عبارتی در مقایسه با بتن و قالب آن ها وزن بیشتری متحمل می شوند.) پس این نوع محصول قابل استفاده در ساخت و سازهایی عظیم الجثه و برج هایی با طبقات بالاست.

مقاله پیشنهادی: یونولیت کرومیت

·         وزن سقف کاهش پیدا می کند

سقف کرومیت به نسبت سقف تیرچه بلوک به بتنی کمتر نیاز خواهند داشت. به همین خاطر مقدار وزن سقف کاهش چشمگیری پیدا می نماید.

·         نیازی به شمع بندی نیست

یکی دیگر از مهم ترین مزایای سقف کرومیت عدم نیاز به شمع بندی به دلیل حالت ایستاده خود است. تیرچه این مدل از سقف به سهولت می تواند، وزن بتن را تحمل نموده و مقدار تنش را تا حد شایانی کاهش بدهد. بنابراین به علّت برخورداری از کیفیت بالا در هیچ یک از مراحل اجرایی شما نیازی به شمع بندی نخواهید داشت.

·         سرعت اجراء افزایش پیدا می نماید

نگران نباشید، زیرا سرعت عمل شما افزایش پیدا می کند. در واقع این مدل از سقف ها نسبت به دیگر نمونه ها که از تیرچه ساخته شده در مدّت زمان کوتاه تری اجراء خواهد شد. علاوه بر این مسئله بارگذاری سبک را می توانید، در زمانی کوتاه تر انجام بدهید. نهایتاً سرعت عمل شما در ساخت افزایش می یابد.

·         سقف و اسکلت به صورت یکپارچه خواهند بود

به هنگام استفاده از سقف کرومیت تیرچه ها به اسکلت برج جوش می خورد. بنابراین یکی دیگر از مزایای سقف کرومیت یکپارچگی اسکلت و سقف آن خواهد بود. با این ویژگی سازهای شما استحکام و مقاومت بیشتری را از خود نشان می دهد.

     سقف و اسکلت به صورت یکپارچه خواهند بود

·         چندین سقف به صورت همزمان اجراء می شود

شما متوجه شدید، که این مدل از سازه ها به شمع بندی نیازی ندارند. پس با وجود چنین سقف هایی چندین سقف به حالت همزمان قابل اجراء خواهد بود. به دلیل چنین امکانی که یکی از مزایای سقف کرومیت است، از آن در برج هایی چند طبقه استفاده می شود.

·         داکت ها بسیار راحت اجراء خواهند شد

آیا می دانید، جهتِ عبور لوله تأسیسات و کانال کولر در قسمت سقف کانال کشی داکت نیاز خواهد بود. در سقف کرومیت فاصله میان تیرچه میان 75 الی 100سانت در نظر گرفته می شود. به همین خاطر در قسمت سقف محیط کافی برای عبور لوله تأسیساتی و… خواهد بود.

پس به هزینه اضافی و ایجاد داکت کشی در قسمت سقف نیازی نخواهد بود. از جمله دیگر مزایای سقف کرومیت امکانِ نظارت برروی شیوه اجراست.

·         مقاومت بالا و انعطاف پذیری زیاد

سیستم این نوع از سقف ها با تغییر ابعاد شکاف میان تیرچه و بتن به وجود می آید. به همین خاطر است، که استحکام و مقاومت سقف بیشتر می شود.

سخن آخر

ما در طول این مطلب از خود در آفر هوم با شما درباره مزایای سقف کرومیت صحبت کردیم. همانطور که خواندید، این نمونه از مصالح نسبت به دیگر سقف ها مزیت های بیشماری دارد. مثل؛ تحمل وزن بالا، کاهش وزن سقف، عدم نیاز به شمع بندی، افزایش سرعت! امیدواریم اطلاعات ارائه شده در طول این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods