پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت

مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت

چکیده محتوا

مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت

در حال حاضر در صنعت ساختمان سازی از سقف‌ های مختلفی استفاده می‌ کنند و هر کدام از این سقف‌ ها ویژگی، ماندگاری و شکل ظاهری مخصوص به خود را دارد.

امروزه انواع سقف‌ های تیرچه کرومیت را می‌ توانیم جزء پر تقاضاترین سقف‌ ها معرفی کنیم، که به دلیل داشتن مزایای فراوان و قیمت کم، به وفور مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

این سقف‌ ها برای نخستین بار در سال ۱۳۵۶ توسط ارتش مورد استفاده قرار گرفتند و پس از آن نیز در کشور ایران تقاضا برای استفاده از آنها به صورت انبوه افزایش پیدا کرد.

در این مقاله قصد داریم برای شما در مورد مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت صحبت کرده و اطلاعاتی که در مورد این سقف‌ ها احتیاج دارید، را در اختیار شما قرار دهیم.

مزایای سقف تیرچه کرومیت

توجه به مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت می‌ تواند، در انتخاب بهتر این تجهیزات به شما کمک کند. در این قسمت می‌ خواهیم، در مورد مزایای سقف‌ های تیرچه کرومیت برای شما صحبت کنیم:

1. بالا بودن سرعت اجرا

سرعت اجرای سقف‌ های تیرچه کرومیت بسیار بالا است و به دلیل اینکه به شمع بندی احتیاج ندارند، در نتیجه سریع و آسان اجرا می‌ شوند. در اغلب مواقع دو یا سه روز پس از بتن ریزی در این سقف‌ ها می‌ توان اقدام به انجام ادامه کارهای ساختمانی کرد.

2. انجام همزمان چند سقف

به دلیل اینکه در این نوع سقف‌ ها از شمع بندی استفاده نمی‌ شود، در نتیجه می‌ توان به آسانی اقدام به اجرای همزمان چند سقف کرد.

3. کاهش وزن ساختمان و استفاده کمتر از بتن

از موضوعات مهم دیگری که در حوزه مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت باید در نظر داشته باشید، کاهش وزن کلی ساختمان و استفاده کمتر از بتن هنگام اجرای تیرچه کرومیت است. این موضوع سبب کاهش وزن اضافه ساختمان شده و هزینه‌ های اضافی را کاهش می‌ دهد.

بیشتر بخوانید

کاهش وزن ساختمان و استفاده کمتر از بتن

4. پایین بودن تنش بتن و افزایش مقاومت نهایی ساختمان

یکی دیگر از مزیت‌ های تیرچه کرومیت این است، که لطمه ای به ظرفیت باربری سقف ایجاد نمی‌ کند و مقاومت نهایی ساختمان را بالا می‌ برد؛ همچنین سبب بالا رفتن ایمنی ساختمان می‌ شود.

5. امکان اجرا برای دهانه‌ های بزرگ

سقف‌ هایی با دهانه‌ های بزرگ دارای ایمنی بیشتری هستند، به همین دلیل با خیال راحت می‌ توان، از تیرچه‌ های کرومیت برای ایجاد دهانه‌ های بزرگ استفاده کرد. تاکنون سقف‌ هایی با دهانه‌ های ۵ تا ۱۲ متر و وزن ۷ تن روی بتن‌ های تیرچه کرومیت اجرا شده‌اند.

معایب سقف تیرچه کرومیت

اگر علاقمند به دانستن مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت هستید، در این قسمت برای شما در مورد برخی از مهم‌ ترین معایب این سقف‌ ها نیز صحبت می‌ کنیم:

1. افزایش محصولات تقلبی

به دلیل اینکه امروزه تقاضا برای اجرای سقف تیرچه کرومیت افزایش یافته است، در نتیجه کارگاه‌ های زیادی بدون داشتن تخصص و مهارت خاص اقدام به تولید این تیرچه‌ ها می‌ کنند.

به همین دلیل نیاز است، تا خریداران بهترین تولید کننده و کارگاه را برای اجرای این تیرچه‌ ها انتخاب کنند.

2. محدودیت در برخی مکان‌ ها

همواره موضوعی که در مورد مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت و بزرگترین عیب این سقف‌ ها مطرح است، این است، که در برخی مکان‌ ها مانند مکان‌ هایی که سقف به صورت مثلثی است، امکان استفاده و اجرای این سقف‌ ها وجود ندارد.

3. ایجاد ترک های طولی

گاهی مواقع مکان به وجود آمدن ترک‌ های طولی وجود دارد، مخصوصاً اگر فرد مورد نظر تخصص کافی در اجرا نداشته باشد و ممکن است پس از گذشت مدتی ترک‌ های کوچک و بزرگ ایجاد شده و خسارات مالی به وجود بیاورد.

 

ایجاد ترک های طولی

سخن پایانی

پس از اینکه برای شما در مورد مزایا و معایب سقف تیرچه کرومیت صحبت کردیم، ممکن است تمایل به اجرای بهترین و مستحکم‌ ترین سقف‌ های ساختمانی برای ساختمان و مکان مورد نظر خود داشته باشید.

برای خرید بهترین یونولیت‌ های ساختمانی، با کیفیت بالا و استانداردهای ساخت فراوان می‌ توانید محصول مورد نظر خود را از فروشگاه آفر فوم سفارش دهید.

به دلیل اینکه امروزه تقاضا برای خرید یونولیت‌ های ساختمانی افزایش پیدا کرده است، در نتیجه گروه صنعتی آفر فوم اقدام به تولید این تجهیزات با بالاترین تکنولوژی روز جهان کرده است. از مهم ترین مزیت خرید، از مجموعه ما می‌ توانیم، به تحویل فوری و پرداخت در محل اشاره کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods