پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

مشخصات یونولیت نسوز

یونولیت نسوز

چکیده محتوا

مشخصات یونولیت نسوز

یونولیت ها به مانند بسیاری از مصالح ساختمانی آلی در مواجه با شعله های آتش شعله ور می شوند. اما استفاده از یونولیت نسوز می تواند تا حدود زیادی از پراکندگی آتش جلوگیری به عمل آورد. بهره گیری از عایق های حرارتی به همراه نصب صحیح و اصولی یونولیت ها می تواند از آتش سوزی جلوگیری کند.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع یونولیت با کارشناسان فروش آفرفوم در ارتباط باشید

یونولیت های معمولی در هنگام آتش سوزی

بسیار مشاهده شده که یونولیت ها در مواقع آتش سوزی رفتاری شبیه به چوب ، کاغذ و هیدروکربن ها دارند. پلاستوفوم ها هنگامی که در برابر دمای بالاتر از 100 درجه قرار می گیرند شروع به ذوب شدن می کنند. اما سوختن یونولیت ها به مقدار اکسیژن در محیط بستگی دارند. یونولیت ها در شرایط خاصی آتش می گیرند و در صورتی که از عایق بندی مناسب در ساختمان استفاده نشده باشد می تواند باعث پخش شدن آتش بر روی سطح یونولیت ها شود.

استفاده از چگالی بالاتر در یونولیت ها می تواند باعث افزایش ایمنی فوم ها در برابر آتش شوند. از طرفی دیگر پلاستوفوم ها در مواقعی که دچار حریق می شوند از خود گازهایی همچون مونوکسید کربن و هیدروژن می نمایند. این گازها سمی می باشند اما باید توجه داشت که گازهای منتشر شده بسیار کمتر از مصالحی همچون چوب ها می باشند. سازه های چوبی در هنگام آتش سوزی براحتی شعله ور می شوند و در کوتاه ترین زمان ممکن تبدیل به خاکستر می شوند.

عایق سازی برای ایجاد یونولیت نسوز

همانطور که گفته شد یونولیت ها خاصیت آتش زایی دارند و به همین جهت برای استفاده بهینه از یونولیت نسوز نیازمند عایق سازی در کف یونولیت ها می باشد. استفاده از گچ در کف یونولیت ها خاصیت ضد احتراق را تشدید می کند. به همین منظور استفاده از گچ به همراه یونولیت ها بسیار مرسوم می باشد.
یکی دیگر از روش های موثر برای بالا بردن ایمنی یونولیت ها در هنگام قرارگیری شعله های آتش بهره گیری از EonCoat ها می باشد. با استفاده از آن می توان از انتقال حرارات جلوگیری کرده و دیگر کف یونولیت ها براحتی ذوب نمی شوند.

یونولیت نسوز

آیا عایق سازی پلاستوفوم ها باعث می شود که یونولیت نسوز شود؟

به طور کلی نمی توان گفت که می توان 100 درصد باعث نسوز شدن یونولیت ها شد. در مواقعی که حرارت شعله ها بالا باشند امکان انتقال حرارت وجود خواهد داشت. استفاده از EnoCoat ها می توانند باعث کند سوزی و خاصیت ضد احتراقی شود. اما شاید لازم باشد که یونولیت ها را با مصالحی همچون چوب ها مقایسه نمود. انتقال حرارت به تحمل مواد در برابر حرارت و دمای خارج دارد. در صورتی که از یونولیت ها به همراه EnoCoat ها با ضخامت مناسبی استفاده شود می تواند تحمل بیشتری در برابر شعله های آتش داشته باشد. علاوه بر شعله های آتش ، گازهای سمی را می تواند به خوبی کنترل و عایق سازی نماید.

عایق ضد حرارتی FR

در بسیاری از بیمارستان ها ، مدارس و منازل استفاده از عایق FR برای ایمنی بیشتر رواج دارد. در چند سال اخیر استفاده از این نوع عایق پرطرفدار شده است که تا حدود زیادی می تواند ساختمان را در برابر آتش سوزی ایمن کند. این نوع عایق علاوه بر ضد حریق بودن می توانند در برابر صدا نیز بخوبی عمل کنند. یونولیت نسوز که از عایق FR استفاده کرده باشد می تواند باعث ایمنی هر چه بیشتر شود.استفاده از این عایق دارای مزایایی می باشد :

  • آتش سوزی را کاهش می دهد
  • از پراکندگی شعله و آتش جلوگیری می کند
  • عایق مناسبی در برابر دودهای مضر می باشد
  • یونولیت ها می توانند تحمل بیشتر در برابر شعله های آتش داشته باشند

استفاده پلاستوفوم نسوز به همراه عایق HBCD

یکی دیگر از مهارکننده های قوی که باعث می شود یونولیت ها در برابر آتش مقاوت خوبی نشان دهند HBCD ها می باشند. از این مواد برای عایق سازی کف به همراه پلاستوفوم به منظور کمک به یونولیت نسوز استفاده می شود. از دیگر کاربردهای آن استفاده در پلاستیک های جامد به منظور ضد حریق کردن می باشد.

مقالات پیشنهادی

یونولیت سقفی

فوم ورقه ای

یونولیت کرومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods