پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

مقایسه بلوک و یونولیت

مقایسه بلوک و یونولیت

چکیده محتوا

مقایسه بلوک و یونولیت

برای اجرای سقف از مصالحی به نام تیرچه بلوک استفاده می گردید . اما ، در طی چند دهه اخیر استفاده از تیرچه یونولیت جایگزین تیرچه بلوک شده است . هرچند ، برخی از فعالان و سازندگان ساختمانی هنوز از تیرچه بلوک استفاده می نمایند . با توجه به گسترش استفاده از یونولیت در صنعت ساختمانی ، به مقایسه بلوک و یونولیت خواهیم پرداخت . اجرای سقف با استفاده از روش تیرچه بلوک رایج است اما ، اخیرا فوم های سقفی توانسته اند جای این مصالح را ، بگیرند . دلیل این امر را ، می توان در مزیت های این فوم ها یافت .

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده از پلی استایرن در صنعت ساختمان

بلوک ساختمانی چیست ؟

 

بلوک های سیمانی مصالح از پیش ساخته شده می باشند . این بلوک ها از ترکیب سیمان ، آب ، ماسه و سایر مصالح و در ابعاد متفاوت ساخته می شوند . این بلوک ها در سه وزن سبک ، نیمه سبک و سنگین در بازار موجود هستند . یکی از وجوه مقایسه بلوک و یونولیت همین وزن آن ها می باشد .

بلوک ها در چند نوع بلوک تیغه ای ، بلوک سقفی و بلوک ستونی موجود می باشند . از بلوک ها به دو شکل توکار و نماکار در ساختمان سازی بهره می برند . هرچند بلوک های ساختمانی دارای سایز استاندارد هستند . این بلوک ها در سایزهای متفاوتی ساخته و روانه بازار می شوند .

 

بلوک یونولیت چیست ؟

 

یونولیت ها از ماده ای به نام پلی استایرن انبساطی ساخته می شوند . این ماده از حدود ۵ درصد پلاستیک شکل گرفته است و مابقی آن را ، هوا تشکیل داده است . این ویژگی باعث سبک بودن یونولیت ها می شود . یکی از فاکتورهای مقایسه بلوک و یونولیت همین وزن آن ها می باشد .

یونولیت ها در صنعت ساخت و ساز رواج زیادی پیدا کرده اند . به دلیل داشتن مزایای بیشمار ، بلوک های یونولیتی از استقبال فراوانی در ساخت و ساز برخوردار شده اند .

 

مزایای به کار گیری بلوک های ساختمانی چیست ؟

 

در این قسمت از مطلب مقایسه بلوک و یونولیت به بررسی مزیت های بلوک ها خواهیم پرداخت . از مزیت های استفاده از بلوک در ساختمان سازی می توان به افزایش سرعت دیوارچینی در مقایسه با دیوارهای آجری اشاره نمود . همچنین به کار گیری بلوک باعث کاهش هزینه نسبت به دیوارهای آجری می گردد .

مزایای به کار گیری بلوک های ساختمانی چیست ؟

 

مزایای به کار گیری بلوک یونولیتی در ساختمان سازی چیست ؟

یکی از وجوه مقایسه بلوک و یونولیت مزایای این دو نوع محصول می باشد . بلوک های یونولیتی دارای مزایای بیشماری برای صنعت ساختمان سازی می باشند . هزینه بسیار کم و اقتصادی یونولیت ها باعث کاهش هزینه ساختمان سازی می گردد .

این بلوک ها دارای وزن بسیار اندکی می باشند و در نتیجه به کاهش وزن سازه و افزایش مقاومت در برابر زلزله منجر می شوند. . بلوک های یونولیتی عایق حرارتی ، صوتی و رطوبتی می باشند . همچنین ، قابلیت ضد نقوذ حشرات و باکتری ها را ، دارا می باشند .

بیشتر بخوانید: خرید یونولیت سقفی

مقایسه بلوک ساختمانی و بلوک یونولیتی

 

از موارد مقایسه بلوک و یونولیت می توان به سهولت اجرا اشاره کرد . به دلیل سایز بزرگ تر بلوک های یونولیتی نسبت به بلوک های سیمانی ، سرعت اجرای سقف و دیوارها تا حد زیادی افزایش می یابد . ویژگی عایق صوتی یونولیت باعث جلوگیری از انتقال صوت می شود .

در هنگام استفاده از یونولیت می توان در لحظه از آرماتور استفاده کرد . همین امر استفاده از تیرچه های از پیش ساخته را ، غیر ضروری می کند . ضمن این که ، باعث‌ کاهش هزینه های ساختمان سازی می شود . به طور کلی ، استفاده از یونولیت های استاندارد مزایای بیشماری دارد .

جهت کسب اطمینان از خرید یونولیت های استاندارد ، در هنگام اقدام به خرید باید شرکت ها و برندهای معتبر یونولیت های استاندارد را ، خریداری نمود .

 

کلام پایانی

 

با مقایسه بلوک و یونولیت و بررسی مزایا و‌معایب این دو محصول می توان به یک نکته پی برد . به کار گیری یونولیت بسیار به صرفه تر از بلوک های ساختمانی می باشد . ضمن این که ، مزایای کاربردی یونولیت نیز بسیار بیشتر از بلوک های ساختمانی است .

یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید یونولیت های استاندارد ، شرکت آفرفوم می باشد . کلیه محصولات این مجموعه بر اساس استانداردهای جهانی طراحی و ساخته می شوند . شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول و نحوه ثبت سفارش می توانید به وبسایت آفرفوم مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید: خرید یونولیت کرومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods