پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان

ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان

چکیده محتوا

ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان

ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان موضوعی است، که این روز ها با آن مواجه هستیم و خیلی ها در موردش صحبت می کنند. یونولیت یک ماده فوق العاده جادویی و صد البته با صرفه اقتصادی بوده، که در بخش ها و قسمت های مختلف ساختمان مورد بهره وری و استفاده قرار می گیرد.

این محصول بی نظیر توانسته تغییرات شگرفی در صنایع مختلف مخصوصا ساختمان سازی ایجاد کند، اما خب دارای چند معایب و مشکل نیز بوده، که در بعضی شرایط بهره مندی از آن را با محدودیت مواجه می سازد. در این مبحث قصد داریم تا به خوبی این موضوع را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم. لطفا با ما همراه شوید.

دلایل منع استفاده از یونولیت ساختمان

ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان در یک سری مناطق جغرافیایی و کشور ها وجود دارد، حتی برخی از این کشور ها یک قانون وضع نموده اند و مانع از استفاده از یونولیت در پروسه ساختمان سازی شده اند‌. دلایل زیر به خوبی ما را برای درک بهتر این مطلب یاری می دهد؛

 • تأثیرات زیست محیطی: استفاده از یونولیت می تواند منجر به آلودگی هوا، آب و خاک شود. مواد شیمیایی موجود در یونولیت می توانند به محیط زیست آسیب برسانند و تأثیرات منفی بر روی حیات حیوانات و گیاهان بگذارند.
 • سلامت انسان ها: یونولیت حاوی مواد شیمیایی مضری است که ممکن است با تماس مستقیم با آنها، به دست ها و ریه ها آسیب وارد کند و مشکلات تنفسی و حساسیتی را به وجود آورد.
 • آلودگی هوا: در صورت سوختن یونولیت، دود تولید شده ممکن است حاوی گازها و مواد سمی باشد، که باعث آلودگی هوا شده و تأثیرات منفی بر روی سلامت انسان ها و محیط زیست می گذارد. این آیتم جزو مهم ترین ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان می باشد.
 • مشکلات حساسیت و آسم: استفاده از یونولیت ممکن است باعث تشدید مشکلات حساسیت و آسم در افرادی شود که به مواد شیمیایی و متریال یونولیت آلرژی دارند.
 • مصرف انرژی بالا: یونولیت به عنوان یک عایق حرارتی استفاده می شود، اما مصرف انرژی برای تولید و نصب آن بسیار بالاست. این مصرف انرژی زیاد می تواند به تغییرات اقلیمی و پایداری محیط زیست آسیب وارد کند.
 • قابلیت بازیافت پایین: یونولیت به دلیل مواد شیمیایی موجود در آن، قابلیت بازیافت کمی دارد. این موضوع می تواند منجر به تجمع زباله های غیرقابل تجزیه شود.
 • پایداری محیط زیست: استفاده از یونولیت به دلیل تأثیرات منفی آن بر محیط زیست، با اصول پایداری محیط زیست و توسعه پایدار در تعارض است‌.
 • آگاهی عمومی: افزایش آگاهی عمومی درباره تأثیرات منفی استفاده از یونولیت بر محیط زیست و سلامت انسان ها، می تواند منجر به ممنوعیت استفاده از آن شود.

موارد بالا همگی دلیلی بر ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان می باشند، اما به این نکته توجه کنید، که عدم صحیح مدیریت صحیح مسبب اصلی این مشکلات است. به عنوان مثال برای بازیافت یونولیت روش های نوینی وجود دارد، که فوق العاده می باشد.

بیشتر بخوانید: یونولیت ورقه ای

دلایل منع استفاده از یونولیت ساختمان

آیا می توان معایب استفاده از یونولیت در ساختمان را برطرف کرد؟

در طی ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان و همچنین وجود یک سری معایب و مشکلات در این محصول قصد داریم، تا یک سری راهکار را جهت رفع این مشکلات بیان کنیم؛

 1. ضعف مقاومت ساختاری: یونولیت معمولاً دارای مقاومت ساختاری ضعیفی است و ممکن است در برابر فشار و ضربه شکسته شود. در صورت نیاز به مقاومت بیشتر، می توانید از یونولیت با ضخامت بیشتر استفاده نمایید، یا از مصالح دیگری مانند فوم پلی اورتان بهره جویید، که مقاومت ساختاری بالاتری دارد.
 2. حساسیت به حرارت: برای حفاظت در برابر حرارت، می توانید از یونولیت با خواص ضد آتش استفاده کنید یا از سیستم های عایق حرارتی دیگر مانند پوشش های مقاوم به حرارت بهره مند شوید. این اقدام سبب رفع ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان می شود.
 3. جذب رطوبت: یونولیت می تواند رطوبت را جذب کند و در نتیجه وزن خود را افزایش دهد و خواص عایقی خود را از دست دهد. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از یونولیت با پوشش ضد رطوبت استفاده نمایید، یا از روکش های ضد رطوبت مانند ممبران بهره جویید.
 4. آلودگی هوا: یونولیت حاوی مواد شیمیایی مانند فرمالدهید است که ممکن است به آلودگی هوا منجر شود. برای کاهش آلودگی هوا، می توان از یونولیت با محتوای کمتری از مواد شیمیایی استفاده کرد.

دلایلی وجود دارند، که مسبب ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان می باشند، خوشبختانه با استفاده از روش های بالا می توان محدودیت ها را برطرف نمود‌.

آیا می توان معایب استفاده از یونولیت در ساختمان را برطرف کرد؟

کلام آخر

در این مقاله بررسی کردیم، که چرا در یک سری مناطق با ممنوعیت استفاده از یونولیت در ساختمان مواجه هستیم. این قوانین ناشی از عدم آگاهی از متد های روز مرتبط با یونولیت می باشد. اگر به خوبی شرایط پیرامون یونولیت بررسی شود و یک سیستم مدیریت صحیح وجود داشته باشد، مشکلات ناشی از بهره مندی از فوم به کلی برطرف می گردد و با هیچ ممنوعیتی مواجه نخواهیم بود.

یونولیت عنصری بی نظیر است و ساختمان سازی نوین به شدت به آن وابسته می باشد. با خرید این محصول از آفر فوم راهکار های صحیح به شما ارائه شده و با محدودیت استفاده از یونولیت مواجه نخواهید بود‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods