پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت

مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت

چکیده محتوا

مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت

با گسترش استفاده از یونولیت در صنعت ساختمان سازی ، استفاده از ورق های یونولیت نیز ، با افزایش روبرو شده است . مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت در صنعت ساختمان سازی می باشد . از این ورق های یونولیتی برای مصارف گوناگونی استفاده می شود .

ویژگی های فوق العاده و کاربردی ورق های یونولیتی بسیار زیاد هستند . به طوری که ، معماران و پیمانکاران برای عایق سازی انواع سازه ها به استفاده از یونولیت می پردازند . با این اقدام نه تنها سازه های خود را ، استحکام می بخشند بلکه هزینه های خود را ، تا حد زیادی کاهش می دهند .

ساختار یونولیت از چیست ؟

یونولیت ها یا پلاستوفوم ها از ماده ای به نام پلی استایرن انبساطی ساخته می شوند . در واقع پلی استایرن یک نوع هیدروکربن به شمار می رود که ، از نفت خام به دست می آید . ترکیب کربن با هیدروژن و برخی مواد شیمیایی دیگر منجر به ساخت پلی استایرن یا همان یونولیت می شود .

مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت در صنعت بسته بندی و ساختمان سازی است . دلیل این کاربردها را ، می توان در خاصیت ضد ضربه بودن یونولیت پیدا نمود . ورق های یونولیت در ضخامت های متفاوتی تولید می شوند . در حال حاضر این ورق ها از ضخامت یک سانتی متری الی ۲۰ سانتی متری در بازار یافت می شوند .

 

ساختار یونولیت از چیست ؟

 

بیشتر بخوانید: خرید یونولیت سقفی

ورق یونولیت چه مزایایی دارد ؟

یونولیت ها از ماده ای به نام پلی استایرن انبساطی تشکیل می شوند . ویژگی های ساختاری یونولیت باعث افزایش سطح کارایی و مزیت های این ماده می شود . قبلا نیز ذکر شد ، مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت در صنعت ساختمان سازی می باشد .

به کار گیری ورق های یونولیت در ساختمان سازی مزایای زیادی برای ساختمان به ارمغان می آورد . یکی از مزیت های به کار گرفتن ورق های یونولیت در ساخت سازه ، سبک بودن این ورق ها می باشد . این ویژگی سبب شده است تا ، جا به جایی این اوراق خیلی راحت تر صورت بگیرد .

ورق های یونولیت نوعی عایق صوتی به شمار می روند و کاربرد آن ها در دیوارها و سقف باعث عایق سازی منزل می شود . علاوه بر این ، یونولیت از نفوذ و‌تکثیر حشرات ، قارچ ها و انواع باکتری ها جلوگیری به عمل می آورد و این خود به نوعی مزیت بزرگی برای یونولیت به شمار می رود .

از جمله مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت در صنعت ساختمان سازی ، به کار گیری این ورق ها به عنوان عایق حرارتی می باشد . به وسیله خاصیت عایق بندی این ماده ، می توان برای جلوگیری از هدر رفت انرژی از آن استفاده نمود .

کارایی ورق های یونولیتی چیست ؟

از جمله مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت ، به کار گیری در صنعت ساخت و ساز است . البته ناگفته نماند که ، کاربرد یونولیت در ساختمان سازی محدود به ورق های یونولیت نیست و از این محصول به صورت های پانل نیز استفاده می کنند . برخی از کاربردهای ورق های یونولیت به شرح زیر می باشند ؛

 

  • عایق سازی : اصلی ترین کاربردهای ورق یونولیت در ساخت و ساز برای مصارف عایق سازی دیوار ، کف و سقف می باشد .
  • خنک سازی : یکی از کارایی های ورق های یونولیت قابلیت استفاده به عنوان ورق خنک کننده می باشد .
  • عایق سازی درون درب ها : برای عایق ساختن درب ها ، درون درب ها از ورق یونولیت استفاده می نمایند .
  • شناورسازی بلوک بتنی : از مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت ، استفاده برای شناور سازی بلوک های بتنی می باشد .
  • ضد ضربه : به دلیل داشتن ویژگی ضد ضربه درون ساختمان ها به منظور مقاومت سازه در برابر ضربه ها ، استفاده می گردد .
  • استخر شنا : از دیگر کاربردهای ورق یونولیتی درون استخرهای شنا می باشد . این کاربرد به دلیل مزیت ضد باکتری بودن یونولیت ها می باشد .
  • کاربرد در صنعت راه سازی : از ورق های یونولیت در صنعت راه سازی نیز بهره می برند .

کلام پایانی

تا به امروز مهم ترین کاربردهای ورق یونولیت در صنعت ساختمان سازی بوده است . این ورق ها در صورت داشتن استانداردهای تایید شده یکی از بهترین متریال مصرفی برای ساخت و ساز به شمار می روند . به همین دلیل نیاز است تا ، قبل از اقدام به خرید ورق های یونولیتی آن ها را ، از سازنده معتبر تهیه نمود .

مجموعه آفر فوم یکی از معتبرترین برندهای موجود در بازار را ، تولید می کند . این مجموعه با داشتن سابقه ای درخشان در زمینه تولید محصولات یونولیتی بخش بیشتر فروش بازار را ، به خود اختصاص داده است .

بیشتر بخوانید: مقایسه بلوک و یونولیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods