پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

مواد اولیه یونولیت

مواد اولیه یونولیت

چکیده محتوا

مواد اولیه یونولیت

آیا می دانید مواد اولیه یونولیت چیست؟ در صنعت ساختمان سازی، پلی استر منبسط شده  برای تولید روکش و بلوک برای کف و بلوک های عایق که دو جزء مهم ساختمان هستند، کاربرد فراوانی دارد.

غلاف جزئی از بافت نیمه توخالی است. در حالی که بلوک یک ماژول جامد است که برای حمل پانل های عایق بریده شده است.

مواد اولیه پلاستوفوم
پس از زلزله، روند بازسازی گسترده ای برای بازسازی زیرساخت ها برای مقاصد تجاری و مسکونی در حال انجام است.

مواد جدید با خواص مقاوم در برابر زلزله تولید و در ساختمان ها استفاده می شود تا اثرات چنین بلایای طبیعی در آینده کاهش یابد. در نتیجه، تقاضا برای ساختمان‌های جدید و مصالح ساختمانی که بتوانند در برابر نیروهای زلزله مقاومت کنند تا خسارات را کاهش دهند، افزایش یافته است.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یونولیت سقفی با ما همراه باشید.

یونولیت و دلایل به کارگیری آن

در این بخش مطلب مواد اولیه یونولیت توضیح می دهیم که چرا آن را مورد استفاده قرار می دهند. یونولیت  پلیمر مصنوعی ساخته شده از مونومر استایرن، بسیار سبک، بادوام و مقاوم در برابر رطوبت است.

روزانه مقدار زیادی ماده خام بدون سنگ تولید می شود که بخشی از آن منجر به هدر رفت می شود. علاوه بر این، تغییر در روش های تولید و یا عدم رعایت استانداردها و رویه ها می تواند زمان و هزینه های پردازش را افزایش دهد.

این ممکن است بر جنبه پایداری زنجیره تولید یونولیت  تأثیر بگذارد. با توجه به کاربرد زیاد یونولیت ها، به ویژه در بخش ساخت و ساز، اطمینان از کیفیت تحویل نهایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

پروسه ساخت مواد اولیه یونولیت

آگاهی از فرآیند ساخت مواد اولیه یونولیت به عنوان یکی از مسائل بسیار مهم به شمار می آید. غلاف با یونولیت که یک پلیمر مصنوعی بوده ساخته شده است.

تهیه مواد اولیه برای تولید یونولیت

همانطور که کارگران کارخانه گفتند، تولید یونولیت روکش دار با تهیه مواد اولیه مانند رزین یا کریستال از تامین کنندگان بالادستی آغاز می شود.

رزین نوعی بوتان است که قطر آن از 0.2 میلی متر تا 2.0 میلی متر است. رنگ در کیسه های بزرگ تهیه می شود که حاوی 800 تا 850 کیلوگرم مواد یونولیت  یعنی دانه های پلیمری اضافی است.
دانه های ریز با استفاده از یک نازل اسپری حباب هوا در پرکننده موجی قرار می گیرند. مواد اولیه در مقادیر مختلف از طریق سیستم کنترل در ماشین آلات موجود می باشد.

بسته به نوع محصول رزین در محفظه انبساط اصلی قرار می گیرد. این به یک مهمات توسعه یافته تبدیل می شود.

ایجاد شکل بر مواد اولیه یونولیت

در محفظه اصلی، رزین در معرض بخار دمای بالا قرار می گیرد. که 40 برابر بزرگتر از اندازه اصلی است در این مرحله رزین به شکل یک توپ توخالی در می آید.
تغییر شکل رزین در یک مهره در دستگاه انبساط یکی از مهمترین مراحل در فرآیند تولید غلاف می باشد. این دگرگونی دستخوش تغییر است و بنابراین منجر به تولید کیفیت های مختلف می شود.

مرحله آخر تولید یونولیت

در این مرحله یک سری فعالیت های بعدی مانند تعیین میزان رزین، پر کردن رزین در محفظه اصلی، پیش گرم کردن، گرم کردن، تثبیت و تخلیه مهره ها انجام می شود.
پس از این مراحل، درب محفظه را ببندید و چند ثانیه صبر کنید تا مجموعه بعدی شروع شود. با این حال، قبل از پردازش دسته بعدی، وزن دانه منبسط شده باید بر اساس پارامترهای مورد نیاز ثبت شود.

در صورت دستیابی به وزن مورد نظر، فرآیند ادامه می یابد، در غیر این صورت پارامترها با توجه به نیاز خروجی تنظیم می شوند.

مراحل ساخت مواد اولیه یونولیت

بر اساس مصاحبه با اپراتورها، جریان فرآیند مرتبط با گسترش دهنده مهره را تشریح می کند تا فعالیت های متوالی درگیر در این مرحله مهم در فرآیند تولید مواد اولیه یونولیت را نشان دهد.

در میان این فعالیت ها، پارامترهایی مانند مقدار مواد اولیه فوم سقف، دما و زمان نقش مهمی در تبدیل رزین های پلی استر به ذرات فوم در طی فرآیند تبدیل دارند.

بسته به تغییرات این پارامترها، مهره های آج کوچک یا منبسط می شوند. این منجر به تغییر وزن دانه می شود که بر کیفیت جوانه ها تأثیر می گذارد.
در این کار، ترکیبات مختلف پارامترها و تأثیر آنها بر متغیر پاسخ برای کاهش تنوع در فرآیند تولید خاک رس بررسی شده است.

فرآیند تبدیل توسط پیشرفته ترین مکانیسم کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) تعبیه شده در تقویت کننده انجام می گیرد.

سخن پایانی

مواد اولیه یونولیت در صنایع مختلف برای تولید محصولات و تجهیزات کاربرد فراوانی دارد. به همین دلیل خرید و فروش مواد اولیه آن در صنایع مختلف به عنوان مواد اولیه از اهمیت بالایی برخوردار است که به طور فزاینده ای در بخش های مختلف مصرف می شود.

در تولید و صنعت مواد اولیه یونولیت به عنوان یک ماده اولیه علاوه بر قیمت مناسب می توان از آن در کاربردهای مختلفی از جمله استفاده در لوازم خانگی، نجاری و صنعت چاپ استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods