پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی

نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی

چکیده محتوا

نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی

اخیرا شاهد ورود ماده ای پلیمری به نام پلی استایرن انبساطی به صنعت ساخت و ساز هستیم. این ماده را در بازارهای ساختمان سازی و به طور عامیانه به نام یونولیت و یا فوم سفید نیز می شناسند. محصول فراوری شده نهایی پلیمر صنایع پتروشیمی می باشند.

این محصولات را، می توان در ابعاد و اندازه های متفاوت و بنا به دلخواه برش داد. برش این محصول به روش های متفاوتی صورت می گیرد که، در نظر داریم در این مبحث به بررسی نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی بپردازیم.

اهمیت برش دادن اصولی یونولیت ها

نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی اهمیت فراوانی برخوردار است. زیرا در اثر عدم برش اصولی ممکن است مشکلات فراوانی به وجود آید. قبلاً نیز اشاره شد که، یونولیت ها محصولات فروری شده و از نوعی ماده به نام پلی استایرن انبساطی تولید می شوند.

کاربردی بودن یونولیت ها و یا فوم های سفید با توجه به استفاده و به کارگیری فراوان و گسترده آنها در صنایع متعدد به خوبی قابل درک است. بنابر اهمیت بسیار بالا و کاربردهای گسترده این محصول نیاز است تا به درستی برش داده شود در غیر این صورت پیامدهای برش ناصحیح یونولیت غیر قابل پیشگیری خواهد بود.

 

نحوه صحیح برش یونولیت

نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی کاری بسیار راحت و بسی آسان است. در برش یونولیت ها تنها نیاز است تا فرد برشکار نکاتی را مد نظر قرار گیرد تا، برش این محصول به صورت کاملاً اصولی و صحیح صورت گیرد. در این حالت می توان یک برش اصولی بر روی یونولیت ایجاد نمود؛

 

  • برش یونولیت به وسیله المنت برقی: در گذشته برش یونولیت ها در کارخانه ها و کارگاه ها توسط المنت های برقی صورت می گرفت در این روش هیچ گونه ناهمواری بر روی سطوح مختلف یونولیت به وجود نمی آید و این محصول به صورت کاملا یک دست برش داده می شود.
  • برش یونولیت به وسیله دستگاه های لیزری: امروزه یونولیت ها را، به وسیله دستگاه های لیزری برش می دهند. این دستگاه ها قادر به برش اصولی و کاملاً صحیح یونولیت ها در ابعاد مورد نظر می باشند. از جمله دستگاه های لیزری برش یونولیت می توان به دستگاه سی ان سی اشاره نمود.

 

در برش یونولیت های با ابعاد ضخیم و بزرگ که، سرعت عمل و دقت برش نیز بسیار مهم و کلیدی می باشد؛ بایستی از دستگاه های برش لیزری مانند سی ان سی استفاده نمود. به وسیله دستگاه سی ان سی می توان یونولیت ها را در اشکال گوناگون و متنوع و همچنین در ابعاد مد نظر به طور اصولی برش داد.

مقاله پیشنهادی: یونولیت ورقه ای

بهترین روش برش یونولیت

نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی بسته به پروژه ساختمانی متفاوت است. بهترین ابزار جهت برش یونولیت کاملاً بسته به کاربرد یونولیت و محل استفاده از آن در پروژه ساختمان سازی است. معمولاً پیشرفته ترین دستگاه های برش لیزری یونولیت سی ان سی هستند.

زیرا، از این دستگاه ها می توان به راحتی در طراحی اشکال دو بعدی و سه بعدی یونولیت ها نیز استفاده نمود. بسته به نوع پروژه ساختمان سازی گاهی اوقات نیاز است تا، یونولیت ها در محل پروژه برش داده شوند. در این حالت ممکن است امکان استفاده از دستگاه های برش لیزری وجود نداشته باشد.

بنابراین برای تعیین نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی این گونه مواقع نیاز است با یک کارشناس صاحب نظر در این رابطه مشورت نمود. در این صورت کارشناسان مربوطه به شما روش هایی را جهت برش مناسب یونولیت ها در محل پروژه مربوطه گوشزد می نمایند.

بهترین روش برش یونولیت

کلام پایانی

نحوه برش یونولیت در ساختمان سازی کاملاً با توجه به شرایط و نوع کاربری یونولیت تعیین می شود. معمولاً بهترین انواع روش های برش یونولیت ها استفاده از دستگاه های لیزری مانند دستگاه سی ان سی می باشد. در صورت نیاز به خرید این دستگاه ها می توان به مجموعه آفر فوم مراجعه نمود.

آفر فوم مجموعه تولید کننده انواع مصالح ساختمانی از جمله یونولیت ها و دستگاه های سی ان سی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کارشناسان این مجموعه در وب سایت آفر فوم مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods