پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

هزینه ساخت ویلا با ساندویچ پانل

هزینه ساخت ویلا با ساندویچ پانل

چکیده محتوا

هزینه ساخت ویلا با ساندویچ پانل

ساخت ویلا با ساندویچ پانل با توجه به طرح و نقشه ویلا هزینه متفاوتی دارد. ولی مهم ترین نکته کیفیت ساخت بالای ویلاها است‌. اگر که شما از ساندویچ پانل در ساخت ویلاها استفاده کنید، در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی خواهید کرد. البته استفاده از این ابزارها در ساخت و ساز اهمیت بسیاری دارد، که در ادامه بررسی می کنیم.

هزینه مربوط به ساخت ویلا با استفاده از این تجهیزات به عوامل بسیاری بستگی دارد. پس این هزینه ها با توجه به شرایط جغرافیایی و نیازهای شما تغییر پیدا می کند. ما در ادامه مراحل ساخت ویلاها با استفاده از این تجهیزات را به خوبی شرح خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید…

 

چگونه ویلاها با استفاده از ساندویچ پانل ساخته می شود؟

مراحل مختلفی برای ساخت وجود دارد. اوّلین مرحله ساخت، ایجاد زیر ساخت مناسب می باشد. برای ساخت ویلا با ساندویچ پانل باید فونداسیون و اسکلت آهنی وجود داشته باشد. پس از ساخت اسکلت آهنی با توجه به استانداردهای لازمه، برروی آن ها پروفیل هایی نصب خواهد شد.

ساندویچ پانل ها برروی اسکلت آهنی پیچ شده و این پروفیل ها با فاصله مناسب و با دقّت عمل بالا به اسکلت آهنی متصل می گردد. این گونه در مراحل نصب ساندویچ ها هیچ گونه مشکلی به وجود نخواهد آمد.

بعد از ایجاد زیر ساخت هایی مناسب نوبت نصب ساندویچ ها می شود. این تجهیزات در دو نوع سقفی و دیواری تولید و روانه بازار می گردد. هردو آن ها خصوصیات مخصوص به خود را دارد، که در ادامه بررسی می کنیم.

چگونه ویلاها با استفاده از ساندویچ پانل ساخته می شود؟

  1. ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری در انواع مدل ها تولید و به سمت بازار روانه می شود. اگر که شما ساخت ویلا با ساندویچ پانل دیواری را انتخاب کرده اید، به؛ ضخامت، دانسیته، شکل ظاهری ساندویچ ها و رنگ آن ها توجه داشته باشید.

هرچقدر که ضخامت و دانسیته این تجهیزات افزایش پیدا کند، مقاومت آن ها بیشتر خواهد شد. علاوه بر این ها شکل ظاهری و طرح استفاده شده برروی آن ها، تأثیر بسیاری برروی مقاومتشان دارد. این تجهیزات در مدل هایی گوناگون چون؛ صاف، کلاسیک، مینیاتوری و… تولید می شود.

بنابراین در ساخت ویلا با ساندویچ پانل به این مسئله توجه داشته باشید، که؛ هریک از مدل های ساندویچ پانل شکل ظاهری متفاوتی دارند. بنابراین شما می توانید، با توجه به سلیقه خود یکی از بهترین ها را انتخاب کنید‌.

 

  1. ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است. دلیل برخورداری از مقاومت فشاری بالا شکل ذوزنقه ای سطح است، که بدان گام می گویند. این نوع از ساندویچ ها به صورت؛ سه‌گام، چهار و پنج‌گام طراحی و ساخته می شود.

در ساخت ویلا با ساندویچ پانل سقفی توجه داشته باشید، مقاومت پنج‌گام بیشتر از سه‌گام است. بنابراین ساندویچ سقفی در انواع دانسیته و ضخامت تولید می شود. شما می توانید، با توجه به نیاز خود یکی از بهترین ها را انتخاب کنید.

نکته جالب توجه این که، قیمت ساندویچ پانل سقفی بیشتر از انواع دیواری است. پس هرچه که متریال مورد استفاده افزایش یابد، قیمت نهایی بیشتر می شود. شما می توانید، برای اطلاع از قیمت ها با ما در آفر فوم تماس بگیرید.

ساندویچ پانل سقفی

مهم ترین مزایای ساخت ویلا با این مصالح

این تجهیزات با برتری هایی که به نسبت دیگر مصالح ساختمانی قدیمی دارد، سازه شما را با بعضی خصوصیات خاص همراه می کند. ما در قسمت زیر به برخی از مهم ترین مزیت های ساخت ویلا با ساندویچ پانل اشاره می کنیم؛

بیشتر بخوانید: یونولیت کرومیت

  • کاهش میزان مصرف انرژی‌

این تجهیزات به عنوان عایق بسیار قدرتمند در برابر حرارت عمل می کنند. بنابراین انرژی شما اتلاف نمی شود و از ورود و خروج حرارت به درون ساختمان پیش گیری خواهد شد. نهایتاً شما با کمترین میزان مصرف انرژی دمای فضای پیرامون خود را به شرایط ایده آل می رسانید.

  • نصب راحت و سریع

ساندویچ ها چون؛ انواع دیواری به صورت پیش ساخته هستند. آن ها درون کارخانه‌ ها تولید شده و در محل ساخت ویلا با ساندویچ پانل نصب می شوند. پس سرعت عمل ساخت ویلای شما چندین برابر افزایش پیدا می کند.

نصب راحت و سریع

  • ضد لرزه

این تجهیزات به دلیل برخورداری از وزنی بسیار کم، در مقابل زلزله بسیار ایمن است. از سویی دیگر به دلیل یک‌پارچه بودن در برابر زلزله مقاومت بالایی دارد.

  • ضد آتش سوزی

با پیشرفت علم و فناوری انواع ساندویچ پانل هایی تولید شد، که ضد آتش سوزی یا کُند سوز می باشند. پس برای آتش سوزی این ساندویچ ها دمای بسیار بالایی نیاز است. به عبارتی این محصولات در برابر آتش سوزی و حریق مقاومت بسیاری دارد. البته هزینه مربوط به ساخت ویلا با ساندویچ پانل نسوز افزایش پیدا می کند.

  • ضد آب و رطوبت

این تجهیزات جهتِ ساختِ ویلا در مناطق شمالی کشور کاربرد بسیاری دارد. زیرا ضد آب و رطوبت است و از نفوذ آب به محیط داخلی پیش گیری می‌ کند.

آیا ساخت ویلا با ساندویچ پانل خوب است؟

با توجه به ویژگی هایی که در قسمت بالا از این محصول بیان کردیم، ساخت ویلا با ساندویچ پانل کاملاً عقلانی است. با این کار کیفیت ساخت ویلا بالاتر رفته و مشکلات مربوط به مصالح ساختمانی قدیمی از بین می رود. از سویی عمر سازه شما طولانی تر می شود.

برای ساخت ویلا در کنار دریا با استفاده از ساندویچ پانل نیازی به رعایت نکات خاصی نیست. فقط شما باید پایه ریزی خاصی برای اسکلت ساختمان انجام بدهید.

هزینه مربوط به ساخت ویلا با استفاده از این مصالح

با توجه به آنچه گفته شد، ساخت ویلا با ساندویچ پانل سرعت عمل کار را بالاتر می برد. همچنین سازه ویلا بیش از پیش زیبا می شود! هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری کاهش پیدا می کند. ولی قابل ذکر است، که هزینه ساخت ویلا با استفاده از ساندویچ ها بیشتر از روش های سنتی و قدیمی است.

سخن آخر

ما در طول این مطلب از خود موضوع ساخت ویلا با ساندویچ پانل را بررسی کردیم. خواندید، که ساندویچ پانل ها در دو نوعِ دیواری و سقفی تولید می شود. دارای طرح و رنگ هایی متنوع، دانسیته و ضخامت مختلفی هستند. مزیت های استفاده از ساندویچ ها در ساخت ویلا زیاد است. از جمله این ویژگی ها؛ کاهش مقدار مصرف انرژی، نصب سریع و راحت، ضد زلزله و… می باشد.

امیدواریم که شما با مطالعه این مطلب از ما به بهترین نتیجه ها دست پیدا کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods