پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

پنل آکوستیک چیست ؟

پنل آکوستیک چیست ؟

چکیده محتوا

پنل آکوستیک چیست ؟

در پاسخ به اینکه پنل آکوستیک چیست ؟ باید عنوان کرد که ، پنل آکوستیک نوعی عایق به شمار می‌رود که ، برای رفع آلودگی صوتی می‌توان از آن استفا‌ده کرد . پنل آکوستیک را در واقع هم به صورت توکار و هم روکار به منظور عایق سازی منازل کاربرد دارد که ، در ادامه به معرفی این محصول ، مزایا و‌ ویژگی‌های آن می‌پردازیم .

با افزایش جمعیت و گسترش تولید انبوه ساختمان‌ها و همچنین افزایش تراکم واحدها درون هر ساختمان ، آلودگی صوتی نیز افزایش می‌یابد . از طرفی دیوارهای نازک نیز امکان عبور صدا را چند برابر می‌کنند . راه حل این مشکل استفاده از عایق است .

نحوه کار کردن پنل آکوستیک چگونه است ؟

در آغاز مبحث پنل آکوستیک چیست ؟ به طور مختصر به نحوه کار کردن پنل آکوستیک می‌پردازیم . پنل آکوستیک به دیوارپوش آکوستیک نیز معروف می‌باشد .

نحوه عملکرد پنل آکوستیک به این صورت می‌باشد که ، این پنل کلیه امواج صوتی را دریافت کرده و‌ همه نویزهای آن را کاهش داده و به این ترتیب باعث شفافیت صدا می‌شود .

این عملکرد پنل آکوستیک در شفاف سازی و نویزگیری صدا باعث شده تا ، در استودیوها از این پنل به عنوان عایق صوتی استفاده شود .

مزایای پنل آکوستیک چیست ؟

در این قسمت از مطلب پنل آکوستیک چیست ؟ به بیان مزایای این پنل کاربردی می‌پردازیم . آلودگی صوتی در خیلی اماکن و به خصوص در منازل و هنگام استراحت بسیار آزار دهنده می‌باشد .

مزایای به کارگیری پنل آکوستیک به عنوان عایق درون دیوار ، باعث می‌شود که ، صدا و آلودگی صوتی همسایه‌ها راهی برای ورود به منزل ما پیدا نکند و این خود برترین ویژگی پنل‌های آکوستیک به شمار می‌رود .

با استفاده از پنل آکوستیک به عنوان عایق درون منزل خود ، شما به راحتی می‌توانید در هر وقت از شبانه روز به تماشای تلویزیون بپردازید و یا به آهنگ مورد علاقه خود گوش فرا دهید ، بدون اینکه آزاری به سایر همسایگان خود برسانید .

در محیط‌هایی مانند استودیوها که نیاز است به جز صدای خواننده و یا مجری هیچ صدا و نویزی از پشت صحنه وارد مجرای صوتی نشود ، از پنل‌های آکوستیک استفاده می‌کنند .

این قضیه ، یعنی کاهش نویز تا حد امکان ، به حدی مهم می‌باشد که ، اتاق‌های متحرک پنل آکوستیک نیز تهیه می‌شود تا کوچکترین صدا و‌ نویزی به درون اتاق وارد نشود .

بخوانید: بلوک سفالی یا بلوک پلاستوفوم ؟

ساختار پنل آکوستیک چیست ؟

 

در ادامه مبحث پنل آکوستیک چیست ؟ به ساختار این پنل کاربردی می‌پردازیم . ساختار پنل آکوستیک شامل مربع‌هایی در سایز کوچک می‌باشد که ، این مربع‌ها به وسیله خطوطی استوانه‌ای شکل از یکدیگر جدا و قطع می‌شوند .

ساختار این پنل‌ها به گونه‌ای خاص است که ، قادر به حذف همه صداهای با طول موج بالا هستند ضمن اینکه ، صوتی شفاف و‌فاقد نویز به شما تحویل می‌دهند .

ساختار پنل آکوستیک چیست ؟

کاربردهای پنل آکوستیک

پنل آکوستیک چیست ؟ و چه کاربردهایی دارد ؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که ، جدا از قابلیت عایق سازی ساختمان‌ها و‌منازل ، از این پنل در اماکن دیگری نیز استفاده می‌کنند .

  • کاربرد در سالن‌های سینما ، کنسرت و ادارات و به خصوص در سالن جلسات
  • کاربرد در ایستگاه‌های تلویزیونی و رادیویی
  • استفاده به عنوان عایق حرارت و صوت در دیوار ، کف و سقف ساختمان‌ها

اتاق آکوستیک چیست ؟

 

اتاق آکوستیک اتاقی می‌باشد که ، سرتاسر آن به وسیله پنل آکوستیک پوشانده شده تا پژواک و نویز صدایی در آن وجود نداشته باشد . همانگونه که قبلا در ابتدای مطلب پنل آکوستیک چیست ؟ ذکر شد ، از این اتاق به عنوان استودیو برای ضبط و اجرای آهنگ و صدا استفاده می‌کنند .

درون سالن سینما ، تئاتر و یا استودیو رادیویی نیاز است تا ، به وسیله اتاق آکوستیک تمامی پژواک‌ها و‌نویزهای صدا گرفته شود .

کلام آخر

در این مطلب سعی بر آن بود تا به طور مختصر پنل آکوستیک چیست ؟ شرح داده شود و کارایی و‌کاربردهای این پنل را نیز برای شما توضیح دادیم . با توجه به مزایای فوق العاده کاربردی این پنل ، به راحتی و با خرید این محصول می‌توان منازل خود را از هر گونه آلودگی صوتی پاکسازی کرد .

برای تهیه و خرید پنل آکوستیک با کیفیت و استاندارد ، می‌توان به آفر فوم مراجعه کرد و از خدمات مشاوره کارشناسان این مجموعه در زمینه تهیه این پنل کاربردی و مفید استفاده کرد .

بخوانید: یونولیت کرومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods