پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

چسب یونولیت

چسب یونولیت

چکیده محتوا

چسب یونولیت

انتخاب مواد چسبنده مناسب برای فوم ها یکی از دغدغه هایی است که مصرف کنندگان در ارتباط با این محصول پر طرفدار دارند.چسب یونولیت باید مخصوص پلاستوفوم ها باشد در غیر اینصورت می تواند به فوم آسیب برساند.از این رو مجموعه آفر فوم برای آشنایی استفاده از مواد چسبنده مناسب پلاستوفوم ها این مقاله را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع یونولیت با کارشناسان فروش آفرفوم در ارتباط باشید

آشنایی با پلاستوفوم ها

در ابتدا لازم است تا با پلاستوفوم ها بیشتر آشنا شوید و از نحوه کار و مزایای آن اطلاعات لازم را کسب کنید.پلاستوفوم ها مواد سفید رنگی می باشند که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.پلاستوفوم ها ساخته شده از مواد پلی استایرن منبسط شده می باشند که از مشتقات نفتی تهیه شده اند.برخی از خانواده پلاستوفوم ها در ساختمان سازی کاربرد ویژه ای دارند و در کشور ایران نیز از آن استفاده بهینه می شود.پلاستوفوم ها در ابعاد مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.در برخی اوقات مصرف کنندگان نیاز به چسباندن فوم ها به یکدیگر و یا به دیگر مواد دارند که استفاده از مواد چسبنده معمولی می تواند باعث آسیب رساندن به پلاستوفوم ها شود.در ادامه به معرفی چسب یونولیت خواهیم پرداخت.

معرفی چسب یونولیت مخصوص

اگر بدنبال مواد چسبنده مخصوص برای پلاستوفوم ها هستید با ما همراه باشید.

چسب سفید

یکی از مواد چسبنده ای که برای پلاستوفوم ها مورد استفاده قرار می گیرد نوع سفید آن می باشد که در اکثر ابزار فروشی ها قابل خرید می باشند.استفاده از این مواد چسبنده برای کارهای کوچک و فوم های کوچک کاربرد مناسبی دارد.این نوع از مواد چسبنده به فوم ها آسیبی وارد نمی کنند اما از چسبندگی پایینی برخوردار هستند که از آن برای ساخت کاردستی مدارس استفاده می شود و می توان کاغذ یا مقوا را به فوم ها چسباند.

چسب سفید

مواد چسبنده اسپری

اسپری های چسبی می توانند برای چسباندن انواع فوم ها با ضخامت کم مورد استفاده قرار گیرند.مواد درون این اسپری ها می توانند براحتی فوم ها را به مقوا و یا دیگر مواد بچسباند.استفاده از یک اسپری با کیفیت خارجی می تواند تاثیر پذیری فوم را برای پذیرش مواد چسبنده بالا ببرد.غلظت مواد چسبنده در درون اسپری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.توصیه ما استفاده از اسپری های مخصوص فوم می باشد.

چسب آکواریوم

چسب یونولیت آکواریومی یکی از مواد چسبنده مورد استفاده در پلاستوفوم ها می باشد.این نوع مواد چسبنده بی رنگ بوده و پس از خشک شدن آثاری را بر روی فوم شما بر جای نمی گذارند.علاوه بر این از استحکام بالایی برخوردار هستند و می توانند انواع فوم ها به چوب بچسبانند.استفاده از چسبهای آکواریومی به فوم ها آسبی نمی رسانند.

مواد چسبنده مخصوص یونولیت

یکی از محصولاتی که برای چسباندن پلاستوفوم ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد چسب مخصوص یونولیت ها می باشد.استفاده از مواد چسبنده یونولیتی می تواند بیشتر مواد را به فوم شما بچسباند.همچنین استفاده از آنها باعث از بین بردن فوم نمی شود و فوم شما را تغییر رنگ نمی دهد.این نوع مواد چسبنده نسبت به دیگر مواد از قیمت بالاتری برخوردار هستند و در زمان کمی خشک می شوند و می توانند مواد را به پلاستوفوم بچسبانند.

استفاده از چسب یونولیت معمولی

همانطور که گفته شد باید از چسب یونولیت مخصوص برای یونولیت ها استفاده کرد. استفاده از مواد چسبنده معمولی و متفرقه می تواند پلاستوفوم شما را آب کند و از بین ببرد.بسیاری از این مواد می توانند رنگ فوم شما را تغییر دهند. علاوه بر موارد ذکر شده مواد چسبنده معمولی چسبندگی لازم را ندارند و پس از مدتی مواد چسبیده شده کنده خواهند شد. توصیه مجموعه آفر فوم استفادع از مواد چسبنده ای می باشد که حاوی حلال های آب باشند. علاوه بر این مخصوص چسباندن یونولیت ها باشند و از خود رنگی به جای نگذارند. همواره قبل از خرید از مخصوص بودن مواد چسبنده برای پلاستوفوم ها اطمینان حاصل نمایید.

از چه نوع مواد چسبنده ای برای یونولیتها استفاده نکنیم؟

استفاده از چسب چوب می تواند باعث از بین رفتن پلاستوفوم شما شود. استفاده از چسب یونولیت نا مناسب بر روی فوم ها می تواند باعث آزاد شدن برخی از مواد سمی در پلاستوفوم ها شوند که برای سلامتی انسان مضر می باشد. دیده شده است که برخی افراد برای چسباندن پارچه بر روی فوم ها از چسبهای پارچه بهره می برند. این کار می تواند باعث واکنش شیمیایی در پلاستوفوم ها شود و فوم شما را به اصطلاح ذوب نماید. استفاده از مواد چسبنده ای که با استون و الکل ترکیب شده اند به هیج عنوان توصیه نمی شود.مواد چسبنده پلاستیکی نیز می تواند به فوم شما آسیب وارد کند. برخی از مواد چسبنده بسیار قوی می باشند و می توانند فلزات ، لاستیک ها و مواد پلاستیکی را به هم بچسبانند. استفاده از این مواد چسبی قوی برای چسباندن فوم ها به یکدیگر مجاز نمی باشد.

چگونه از چسب یونولیت استفاده کنیم؟

همواره برای اطمینان از مخصوص بودن چسب یونولیت خود ابتدا کمی از آن را در گوشه ای از فوم استفاده کنید و اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود. در صورتی که پس از 15 دقیقه فوم شما تغییر شکل و تغییر رنگ نداد می تواند از آن استفاده کنید. نکته دیگری که برای استفاده از مواد چسبنده به منظور چسباندن دیگر مواد به فوم ها مطرح است تمیزی سطح یونولیتها می باشد. معمولا مواد چسبنده بر روی سطوح کثیف یا خاک گرفته عمل نمی کنند. پس ابتدا سعی نمایید که سطح فوم را با دستمال مرطوب تمیز نمایید و سپس مواد چسبنده را بر روی سطح فوم استفاده کنید.

مزایای استفاده از مواد چسبنده در پلاستوفوم ها

استفاده از چسب یونولیت مخصوص و مناسب می تواند باعث افزایش طول عمر پلاستوفوم ها شود. مواد چسبنده مناسب می توانند باعث براق شدن یونولیت ها و در نتیجه عمل فرسایش پلاستوفم ها را به تاخیر می اندازند. بسیاری از هنرمندان برای طراحی زیبایی وسایل دکوری از چسب های مخصوص یونولیتی استفاده می کنند که باعث زیبایی یونولیت ها می شود.

مقاله پیشنهادی

یونولیت سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods