پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

کاربرد خرپا در ساختمان سازی

کاربرد خرپا در ساختمان سازی

چکیده محتوا

کاربرد خرپا در ساختمان سازی

کاربرد خرپا در ساختمان سازی چیست؟ خرپا در مهندسی، یک عضو سازه ای است که معمولاً از قطعات مستقیم فلز یا الوار ساخته می شود تا مجموعه ای از مثلث ها را در یک صفحه تشکیل دهد. این محصول شکلی پایدار می دهد که می تواند بار خارجی قابل توجهی را در یک دهانه بزرگ تحمل کند و اجزای آن عمدتاً در کشش یا فشار محوری تحت فشار باشند.

تک تک قطعات در اتصالات خرپایی یا نقاط پانل متقاطع می شوند. قطعات متصل به هم که بالا و پایین آن را تشکیل می دهند به ترتیب آکوردهای بالا و پایین نامیده می شوند. قطعات شیب دار و عمودی که آکوردها را به هم متصل می کنند در مجموع به عنوان تار خرپا شناخته می شوند. برای آشنایی بیشتر درباره کاربرد این محصول در ساختمان سازی با ما تا انتهای مقاله همراه بمانید.

در ادامه مبحث کاربرد خرپا در ساختمان سازی چیست؟ باید بگوییم که این محصولات عضو جدا نشدنی سازه های مدرن در دنیای امروز می باشند. هر چه در بهره برداری از این محصولات از اصول مهندسی تبعیت شود، سازه نهایی مقاوم تر و استاندارد تر خواهد بود. با وجود این محصولات می توان با حداقل مصالح و متریال ساختمان سازی، یک سازه ایمن و منحصر به فرد را بر پا نمود.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربرد خرپا در ساختمان سازی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

خرپا و یونولیت

استفاده از خرپا در ساخت و ساز

خرپاها معمولا در ساخت و ساز استفاده می شوند. این به دلیل سهولت زیادی است که با آن می توان هر شکل هندسی را به آنها داد. انواع مختلفی از نمونه های فولادی استفاده می شود که می توان آنها را بر اساس کانتور، طرح استاتیک تقسیم بندی کرد.

نمونه های مسطح به عنوان تیرهای سقف، تیرهای قاب و تیرها استفاده می شوند. و کمترین استفاده را خرپا تخت به عنوان روکش سقف دارد.

خرپا به عنوان تیرهای فشار قوی، دکل ها و دکل های رادیویی و تلویزیونی استفاده می شود.همچنین نمونه ی مفصلی آن در صنعت برق به صورت پل هوایی تسمه نقاله استفاده دارد. یک خرپا فضایی همچنین می تواند به عنوان یک ستون توسعه یافته دو، سه یا حتی چهار شاخه استفاده شود.

این محصول از نوع بتن آرمه بوده و راه حل بسیار کمتری در ساخت و سازهای صنعتی نسبت به نمونه های فولادی است. اما خرپاهای بتن آرمه به دلیل دوام و تحمل بار بسیار بالا و همچنین مقاومت در برابر آتش در بلندمرتبه سازی یا پل سازی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی می توان گفت کاربرد این محصول در ساختمان سازی بسیار زیاد است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

بررسی قیمت خرپا

کاربرد خرپا در ساختمان سازی و قیمت آن چقدر است؟ قیمت نمونه های فولادی به عوامل زیادی بستگی دارد. عنصر اصلی موثر بر قیمت این محصول فولاد بوده و پروفیل های مورد استفاده به عنوان اعضای آن می باشد.

واضح است که استفاده از درجه استحکام بالاتر هزینه بیش تری نسبت به استحکام کم تر دارد. به همین ترتیب، با انتخاب استفاده از نمونه های توخالی گرد، می توانید قیمت کمتری نسبت به ساخت همان عنصر ساختار خرپا از لوله های مربع یا مستطیل به دست آورید. این نتیجه مستقیم قیمت هر کیلوگرم فولاد با عیار معین و قیمت پروفیل معین است.

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه ساخت خرپا، خود ساختار و به طور خاص تر، هندسه آن است. یک نمونه فولادی با وترهای موازی به دلیل یکسان بودن تمام پایه ها و مهاربندهای متقاطع توجیه اقتصادی دارد. این امر مسیریابی، برش، جوشکاری و همچنین شکل دهی گره ها را استاندارد می کند.

همچنین انتخاب نوع خرپا می تواند در هزینه ساخت آن موثر باشد. خرپایی نوع N سودمند است زیرا میله های بلندتر (تقاطع مهاربندها) کشیده می شوند، در حالی که میله های کوتاه تر فشرده می شوند.

این بر مصرف مواد تأثیر می گذارد. این محصول نوع V با سادگی شکل دادن به گره ها و تکرارپذیری مهاربندهای متقاطع مشخص می شود که قیمت پیش ساخته را کاهش می دهد.

 

بررسی قیمت خرپا

کلام‌ پایانی

کاربرد خرپا در ساختمان سازی بسیار متنوع است و قبل از شروع هرکاری باید به آن ها توجه داشته باشید. دقت داشته باشید که مجموعه آفر فوم می تواند تمامی محصولات مورد نیاز در ساختمان سازی را به شما ارائه دهد. برای اگاهی بیشتر می توانید با مشاوران مجموعه تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods