پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

یونولیت بتن سبک

یونولیت بتن سبک

چکیده محتوا

یونولیت بتن سبک

یونولیت بتن سبک بیشتر برای کاهش وزن سازه مورد استفاده قرار می گیرند.این محصول انقلابی بزرگ در پروژه های عمرانی ایجاد کرده است.در ادامه قصد داریم تا شما را با این محصول کاربردی بیشتر آشنا سازیم.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع یونولیت با کارشناسان فروش آفرفوم در ارتباط باشید

یونولیت بتن سبک چیست؟

استفاده از بتن می تواند در ساخت و سازها باعث استحکام شود. اما یکی از ایراداتی که در مواقع استفاده از بتن وجود دارد وزن بالای آن می باشد. وزن بتن نسبتا زیادی می باشد و در صورت استفاده از بتن وزن سازه به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می کند.از این رو سبک سازی بتن ها همواره مورد بحث بوده است.استفاده از پوکه های معدنی در گذشته رواج پیدا کرده بود.اما با روی کار آمدن یونولیت ها این مشکل به طور کلی برطرف گشته و مهندسان برای سبک سازی پروژه عمرانی می توانند براحتی با یونولیت بتن سبک وزن ساختمان ، پل و … را براحتی کاهش دهند.

مواد تشکیل دهنده یونولیت بتن سبک

برای تشکیل یونولیت بتن سبک نیازمند آب و سیمان و یک محصول کف زا می باشد. این ماده کف زا فوم نام دارد. برای ساخت فوم بتن سبک فوم را با آب مخلوط می کنند و در یک قالب قرار می دهند. سپس با استفاده از هم زدن می توان کف را به مقدار زیادی تولید کرد. این کف نیاز به پایداری دارد تا بتواند در فوم بتن سبک استفاده شود. پایداری این کف تا زمان مخلوط شدن اهمیت بالایی دارند که برای ساخت آن باید این نکته را رعایت کرد.

یونولیت بتن سبک دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

ویژگی های فوم بتن سبک باعث محبوبیت آن در صنایع مختلف شده است. این ویژگیها باعث شده تا بتوان بتن را تا حدودی سبک تر استفاده کرد. این ویژگی ها عبارتند از :

رطوبت نمی تواند در آن نفوذ کند

یکی از مزیت هایی که استفاده از یونولیت ها دارند عایق بودن در برابر رطوبت می باشد. در فوم های بتن سبک نیز این ویژگی حفظ شده است و آب در آنها نفوذ نمی کند و حتی از یخ زدگی نیز جلوگیری می کند.

سبک وزن می باشند

سبک وزن بودن فوم ها از مهم ترین ویژگی این محصول می باشد. استفاده از یونولیت ها بدلیل وزن کمی که دارند می تواند باعث کاهش وزن و همچنین باعث ایمنی بیشتر در هنگام زلزله شود.

عایق مناسب در برابر حرارت و گرما

استفاده از یونولیت بتن سبک می تواند از اتلاف انرژی جلوگیری بعمل آورد.این محصول می تواند از ورود و خروج گرما جلوگیری کند.

یونولیت بتن سبک

حفظ آرامش در یونولیت بتن سبک

با توجه به عایق بودن یونولیت ها در برابر صدا فوم های بتن سبک نیز از این مزیت استفاده بهینه می کنند.زندگی در کلان شهرها همیشه با مشکلات سر و صداهای مزاحم همراه است که استفاده از یونولیت عایق صدا می تواند این مشکل را تا حدود زیادی برطرف نماید.

از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد

یونولیت ها می توانند بعنوان پر کننده عمل می کنند. یونولیت ها می توانند باعث کاهش مصرف بتن در ساختمان ها شوند. پلاستوفوم بدلیل سبکی که دارد می تواند وزن کلی ساختمان را کاهش دهد و ایمنی و استحکام را نیز افزایش ببخشد.

دیگر مزیت های استفاده از یونولیت بتن سبک

بتن های سبک را می توان در کف ساختمان ها استفاده کرد. فوم های بتن سبک می توانند تاسیسات را در برابر رطوبت و گرما ایمن سازند. همچنین بدلیل وزن کمی که نسبت به مصالح قدیمی و سنتی دارند می توانند لوله های آب را در برابر فشار زیاد ایمن نگه دارند و طول عمر بیشتری به آنها ببخشند. استفاده از فوم های بتن سبک باعث می شود که مصالح دچار پوسیدگی نشوند و در برابر حوادث گوناگون از جمله زلزله مقاوت بیشتری داشته باشند و خرابی کمتری به بار آورند.

پرسش و پاسخ درباره یونولیت بتن سبک در ساختمان ها

بسیاری از مشتریان سوالات بسیاری در ذهن خود دارند که در ادامه به برخی از آنها پاسخ خواهیم داد:

آیا استفاده از یونولیت بتن سبک باعث می شود که استحکام بتن کم شود؟

خیر اینطور نیست. یونولیت ها در عین سبک بودن مقاوت بالایی دارند. به طور کلی استفاده از بتن های سبک یونولیتی می تواند باعث افزایش استحکام شده و از یخ زدگی و پوسیدگی جلوگیری بعمل آورد.

آیا مجموعه آفر فوم نمونه اجرایی از فوم های بتن سبک را در ساختمان سازی دارا می باشد؟

بله مجموعه آفر فوم با سابقه طولانی که در تولید انواع یونولیت دارد. مجموعه آفر فوم می تواند پروژه های بکار رفته با فوم بتن سبک را در اختیار مشتریان قرار دهد.

فوم بتن سبک چه مقدار می تواند در مصرف بتن صرفه جویی کند؟

معمولا بین 30 الی 40 % در هنگام استفاده از فوم بتن سبک در مصرف بتن صرفه جویی بعمل می آید که مقدار قابل توجهی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods