پاسخگویی 24 ساعته

ارتباط مستقیم با کارخانه

مشاوره رایگان

یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟

چکیده محتوا

یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟

برای پاسخ به سوال یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ ابتدا باید با این دو محصول آشنا شد و سپس به مقایسه ی ویژگی های هر یک از آن ها پرداخت تا بتوان به این سوال پاسخ درستی داد . یونولیت و پشم سنگ هر دو دارای مزایا و معایب خاصی هستند که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد .

در سال های اخیر با پیشرفت در صنعت ساختمان سازی استفاده از مصالح جدید افزایش یافته است . این مصالح عموما در سبک سازی سازه ها و مقاومت آن ها در بلایای طبیعی مانند زلزله موثر هستند و همچنین هزینه ی ساخت سازه ها را به صورت چشم گیری کاهش داده و سرعت ساخت را افزایش می دهند ‌.

یونولیت چیست ؟

برای پاسخ به سوال یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ ابتدا باید با ساختار این دو محصول آشنا شویم . در ابتدا به معرفی یونولیت می پردازیم تا با شناخت کلی از این محصول به مقایسه ی آن با پشم سنگ پرداخته و بتوانیم از میان آن ها بهترین انتخاب را داشته باشیم .

پلی استایرن ماده ی اصلی در ساخت یونولیت است ، یونولیت خود با توجه به قسمت هایی که قرار است در آن استفاده شود می تواند به اشکال مختلف برش بخورد ولی غالبا به شکل مستطیل های رنگ سفید ساخته می شود . این محصول عایق صوت و حرارت نیز است .

بخوانید: یونولیت کرومیت

پشم سنگ چیست ؟

حال به معرفی پشم سنگ می پردازیم . می توان گفت پشم سنگ از تار های فشرده در دما و حرارت زیاد ساخته می شود . پشم سنگ در ضخامت ها و چگالی های مختلف در بازار قابل تهیه است . پشم سنگ فله ای نوعی پشم سنگ است که برای عایق کردن سطوح نا منظم که دارای شکل هندسی خاصی نیستند کاربرد دارد .

یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟-وب سایت آفرفوم

 

تفاوت عایق یونولیت و عایق پشم سنگ

حال به پاسخ سوال یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ می پردازیم . برای پاسخ دقیق به این سوال بهترین گزینه مقایسه ی میزان عایق بندی این دو محصول نسبت به یکدیگر است . با مقایسه ی این دو محصول می توان بهترین و کاربردی ترین محصول را با توجه به نیاز سازه مورد نظر تهیه کرد .

 

  • عایق بندی حرارتی

در سال های اخیر با افزایش ارزش حامل های انرژی در دنیا صرفه جویی در مصرف این حامل ها نیز افزایش یافته است ، یکی از بهترین روش ها در صرفه جویی مصرف انرژی استفاده از عایق های حرارتی در ساخت سازه ها می باشد .

R-Value معیار میزان مقاومت عایق ها در برابر انتقال انرژی را بیان می کند ، R-Value یونولیت و پشم سنگ تقریبا برابر است اما باید توجه داشت که این میزان با توجه به کیفیت ، چگالی و ضخامت این محصولات متغیر است .

  • عایق بندی صوتی : مقایسه ی عایق بندی صوتی این دو محصول می تواند پاسخ سوال یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ باشد . عایق بندی صوتی پشم سنگ نسبت به عایق صوتی یونولیت بسیار بیشتر است .
  • عایق بندی رطوبتی : عایق بندی رطوبتی یونولیت نسبت به عایق بندی رطوبتی پشم سنگ بیشتر است و برای اینکه پشم سنگ نسبت به رطوبت عایق بندی داشته باشد باید به آن ماده ی خاصی اضافه کرد .
  • عایق بندی ضد حریق : پشم سنگ در برابر حریق عایقی بسیار مقاوم است در حالی که یونولیت در برابر حریق هیچ گونه مقاومتی ندارد ‌. در ادامه به یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ خواهیم پرداخت .

یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟-وب سایت آفرفوم

با مقایسه ویژگی های عایق بندی این دو محصول ساختمانی می توان گفت هر دوی این محصولات دارای مزایا و معایب خاصی هستند . با آگاهی و اطلاع از این ویژگی ها در هنگام ساخت سازه ها باید با توجه به نیاز ساختمان اقدام به انتخاب بهترین محصول برای ساخت سازه کرد .

شما برای آگاهی از بهترین محصول برای سازه خود می توانید با مشاوران با تجربه ی مجموعه‌ ی آفر فوم تماس گرفته و با مشورت با آنان بهترین انتخاب را برای سازه ی خود داشته‌ باشید . در این متن به سوال یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ به صورت کلی پاسخ می دهیم .

 

قیمت یونولیت و پشم سنگ

یکی از عوامل مهم در پاسخ سوال یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟ تفاوت قیمت این محصولات است . قیمت پشم سنگ نسبت به یونولیت بیشتر بوده و باید با توجه به بودجه مورد نظر اقدام به تهیه محصول مورد نظر کرد . برای آگاهی از قیمت دقیق این محصولات با مجموعه آفر فوم تماس بگیرید .

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد به مقایسه دو محصول یونولیت و پشم سنگ به صورت مختصر بپردازیم و باید گفت با توجه به مقایسه ی این دو محصول ، هر دو محصول دارای معایب و مزایایی هستند که سازندگان باید با توجه به نیاز های سازه خود اقدام به تهیه هر یک از این محصولات نمایند .

بخوانید: تری دی پانل چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last Foods